Sa gandim cu voce tare...

Discutii libere

Re: Sa gandim cu voce tare...

Postby Bunny the Lifeguard » Sun Apr 17, 2016 8:42 pm

mi-a fost dor de zambilicul asta: :lol:
fb nu il are asa frumos :lol:
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby WebWanderer » Wed May 11, 2016 9:06 pm

:mrgreen:
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby Andi » Thu Jun 02, 2016 11:02 am

sasha_eu wrote:well, tiny leprickon, voi incerca sa fiu scurta pentru ca am tendita sa vorbesc nemasurat despre aceste subiecte.

no man's sky este un adventure game de tip sci-fi, dezvoltat de un studio indie si care va fi disponibil pentru windows si playstation.
e un open world cu o grafica pur si simplu frumoasa (poti alege orice alt cuvant, dar asta caracterizeaza cel mai bine), un univers general procedural, cu planete, fiecare cu microuniversul ei.
tu mergi cu o naveta de pe o planeta pe alta la infinit, descoperind lumile respective.
au anuntat jocul anul trecut la E3 si este in acest moment cel mai asteptat joc ever. stiu ca asta e trendul si asa fac ca si strategie de marketing sa hype in stil mare si dup-aia lumea e partial dezamagita pentru ca bubble-ul este prea umflat. daaaaaaaaar....grafica aceea seamana atat de mult cu ce imi imaginam citind diverse carti sci-fi, baiatul de la Hello Games a vorbit atat de frumos si inspirational in fiecare interviu dat incat iti vina sa il iei in brate si sa zici "who cares ca e un univers generat procedural. ce faceti voi e inspirational, da ?" probabil va fi obsolete la un timp dupa, ca star wars, insa la fel de inspiring. inca ma joc de-a jedi knight cand vad o laterna, sa fim seriosi. :)

oculus riiiiift - daaaaaa, deci e f tare, are un potential imens si va afecta punctul in care noi ca specie suntem hyper hyper sensibili: perceptia. un fel de calcaiul lui Ahile. mi se pare ca it's finally here. ce vedeam in filme sci-fi de cand eram mica, acea camera care simula realitatea virtuala cu manusile touch atasate - it's heeeere !! ou em giii.
au apaurt minigames si mini simulari pe care poti sa le incerci, desi as zice ca ceea ce se face acum e inca pe crowd funding si e inca in stadiul de pilot, ca o varianta mai finisata va aparea cam in 2 ani. dar se misca rapiiiiid, in sfarsit si ma bucur de fiecare vad cate o stire cu un nou contract incheiat cu cate un partener mare sau o noua componenta polished. awhhh.... pazea. :) se va schimba enorm lumea in care traim. nu stiu cum si in ce directie, dar gap-ul va fi foarte mare.

Ei? A fost ce se astepta a fi?
10 ani de forum.artelecom.ro
Andi
PR-ul za forumului

Postby Bunny the Lifeguard » Fri Jul 08, 2016 3:21 pm

Inca il așteptam :lol:
Cică vara asta :mrgreen:
Foarte fain trailerul ;)
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard