Fiecare sa spuna ce a mai facut-ca sa moara vecinul de ciuda

Discutii libere

Fiecare sa spuna ce a mai facut-ca sa moara vecinul de ciuda

Postby cardinal1 » Mon Oct 01, 2007 7:03 pm

:D
Last edited by cardinal1 on Thu Jan 17, 2008 8:27 pm, edited 1 time in total.
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby Andi » Wed Oct 03, 2007 6:56 pm

În total aici sunt 7 utilizatori conectaţi : 1 Înregistrat, 4 Ascunşi şi 2 Vizitatori

Uau, ce aglomeratie!!! :))
Andi
PR-ul za forumului

Postby Andi » Thu Oct 04, 2007 1:19 pm

Eu fac bine, mersi de intrebare.
Ceilalti doi ascunsi de la ora asta ce fac? ;)
Andi
PR-ul za forumului

Postby noir » Thu Oct 04, 2007 2:55 pm

se ascund
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby pitika » Thu Oct 04, 2007 2:56 pm

mai arunca un ochi pe aici din cand in cand! :)) si dupa aia trec din nou sa isi ia ochiul inapoi! :P
Image
„Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri... pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine“
pitika
Master
Master

Postby sasha_eu » Sat Oct 06, 2007 12:53 pm

I'm having a complete scientifical analysis of my name 8)

http://theweekly.co.uk/

:lol:
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby el_che » Sun Oct 07, 2007 5:35 pm

Astazi am avut providentiala "inspiratie" de a merge la SIAB. Si asta pentru ca ieri m-a lovit lenea. :shock: :aladesidapumniincap:
Pentru ca am plecat relativ devreme am facut "decat" o ora si un pic de la Piata Presei Libere pana la acolo. Si asta pentru ca nu am avut ambitia de a intra cu masina inauntru, caci probabil ca as mai fi pierdut aproape o ora. Am parcat undeva la vreo 300 de metri si am mers pe jos. Inauntru o inghesuiala si o debandada de speriat. Am crezut ca daca se muta la Otopeni o sa mai dispara din "paparazzi" amatori mai curand de centimetri de piele ai "animatoarelor" decat de masini. Mai toata lumea tinea sa se pozeze cu cate o animatoare sau cu cate o masina sclipicioasa. Cum noi venisem cu un scop precis , ne-am indreptat direct spre standul Mazda sa vedem posibila viitoare masina, despre care am aflat ca o sa vina prin tara cam prin decembrie-ianuarie si am reusit sa aflam si o semi-estimare de pret. La standurile Audi si BMW nu puteai sa te aproprii de "baietasi" de cartier care-si puneau blondele aratari sa le faca poze cum stau ei sprijiniti de masina "lor" . Am mai observat in treacat ca arata bine si noul model de Mitsubishi Lancer si ca aia de la Ford s-au zgarcit la pliante si ca pentru un "noul" Ford Mondeo ar cam trebui sa astepti 6 luni. Am trecut si pe la standul Opel sa vad sedanul ce a aparut de la Astra (care era in planul meu , dar a disparut la fel de repede cum a aparut pentru ca nu va avea motoarele noi pe care le-a scos Opel) si m-am holbat un pic la un Opel GT fain. Am evitat cu brio titamai standul Logan si am incheiat "excursia". M-am ales si cu o posibila restrictie de pe urma escapadei " nu te mai las sa iesi doar tu in parc cu Lucian :lol: ", caci o multime de tipe au intors capul dupa el sau i-au zambit larg. :twisted:

P.S. La intoarcerea la masina am observat cu drag ca lasasem luminile aprinse si am constatat ca bateria cam murise. Nimic ce putin exercitiu fizic de impins masina nu poate rezolva. :lol: :lol:

P.P.S Sper sa fi fost cu folos si nenea ala de la Mazda sa ne sune cat mai repede .... cine stie poate o sa ne injure Mos Craciun ca-l punem sa care titamai masina in sac :twisted:
el_che
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Sun Oct 07, 2007 6:42 pm

tinem pumnii si dam suturi la Mos Craciun sa nu il apuce cumva lenea :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby noir » Sun Oct 07, 2007 7:23 pm

Io nu vreau nimic de la Mos Craciun dar daca-l prind pe la usa cu dulciuri sau o sticla de ceva, ii dau un sut in _cur si-l trimit la tine sa-ti aduca Mazda.
Bafta, s-o ai ASAP! :D

Nu m-am dus si nu ma duc la SIAB, pe linga faptul ca nu-mi plac masinile in general :twisted: , adaug si ca imi cam zboara ochii dupa craci lungi asa ca decit sa ma duc si sa-mi fac singe rau vazind toate video-chatistele intinse pe BMW-uri si Logan-uri, mai bine stau si ma relaxez cu amantele mele care arata aproape la fel de bine daca se aranjeaza putin si isi iau o costumatie non-conformista "de prestat la bara". :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby cardinal1 » Sun Oct 07, 2007 8:06 pm

La ce pret a venit Toyota in Romania?
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby WebWanderer » Mon Oct 08, 2007 8:41 am

Baftoc in cazul asta. Care Mazda e si la cat se invarte? Nu iesi mai bine daca ti-o aduci, sau esti dependent de leasing/rate?
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby el_che » Mon Oct 08, 2007 8:46 am

Mazda 6, modelul nou. Nu stiu daca ies mai ieftin adusa, pentru ca nu-s inca oficializate preturile sunt doar zvonuri, cica 3000 peste mazda 6 actual inseamna undeva in 25000 si 30000.
el_che
Master
Master

Postby WebWanderer » Mon Oct 08, 2007 9:04 am

Ouch. Double bafta ;)
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby el_che » Mon Oct 08, 2007 9:26 am

Sa fie !
Ceva rate fcors, ca n-am descoperit inca petrol la mine in curte :lol:
But keep diggin'
el_che
Master
Master

Postby cardinal1 » Tue Oct 09, 2007 5:16 am

30,000 de euro pentru o mazda si tu vrei sa o cumperi in rate? Doamne fereste-ma si pazeste-ma. Milionari mah astia, nu altceva. :lol:

Te-ai gandit cu cat o sa poti revinde masina cand termini de platit ratele? Cu ce dobanda te finanteaza banca daca pentru o casa vrea 7%?

Ia-ti frate o Dacia. E ieftina si impulsionezi economia.:lol:

Vezi ce pret gasesti aici:

http://www.mazdausa.com/MusaWeb/pdf/pri ... ricing.pdf
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby pitika » Tue Oct 09, 2007 9:09 am

deci o cumpara din State si dupa aia o trece oceanul inot, sa iasa mai ieftin! :))
Image
„Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri... pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine“
pitika
Master
Master

Postby el_che » Tue Oct 09, 2007 9:44 am

cardinal1 wrote:30,000 de euro pentru o mazda si tu vrei sa o cumperi in rate? Doamne fereste-ma si pazeste-ma. Milionari mah astia, nu altceva. :lol:

Sa vada vecinii ca ma descurc. :twisted: :lol: :lol:

Nu, vreau sa o cumpar cu banii jos, cash pentru ca amaratii de dealeri din Romania fug de plata cu cardul ca de dracu', dar parte din banii astia provin de pe un card de credit ... banuiesc ca e imoral sa detii un card de credit (mai ales peste ocean)... :lol:

cardinal1 wrote:Te-ai gandit cu cat o sa poti revinde masina cand termini de platit ratele? Cu ce dobanda te finanteaza banca daca pentru o casa vrea 7%?
Cu dobanda ca pentru angajat al lor si care e mai mica decat return-ul de la actiunile pe care le voi vinde la anul ca sa acoper limita la card. 8)
Nu ma intereseaza cu cat o vand ... o iau sa o conduc pentru propria-mi placere, daca vroiam sa fac afaceri ma faceam dealer

cardinal1 wrote:Ia-ti frate o Dacia. E ieftina si impulsionezi economia.:lol:

Care economie, frate ? Prefer sa impulsionez partea financiar-bancara a economiei facand credite :lol:
Am deja o masina, de ce mi-as lua alta mai proasta ?

cardinal1 wrote:Vezi ce pret gasesti aici:

http://www.mazdausa.com/MusaWeb/pdf/pri ... ricing.pdf

Astea-s configuratiile pentru americani, pe piata europeana vin cu motoare de 1,8 , 2 si 2,5 litri.

P.S. si zici ca acum traiesti in tara care practic a inventat/dus la sublim economia dezvoltata pe consumul generat de credite ? :roll:
el_che
Master
Master

Postby cardinal1 » Tue Oct 09, 2007 3:26 pm

E jaf la drumul mare. Dar va fac aia la buzunar. E cat jum de apt in Ro. Unde ai mai auzit sa platesti pe masina cat pe jum de casa? :lol:
Sa-ti dau un exemplu de kk.Ma uitam ieri la niste unt frantuzesc de Normandia. 250 de grame la cinci dolari. Si nu e vorna de 5 dolari, oricum cheltui mai mult pe zi pe nimicuri. E vorba ca e jaf si nu cumpar din spirit civic. Nu-i incurajez pe escroci. Sa micsoreze pretul daca vor sa-l vanda. Masina e un obiect de schimbat, nu de tinut toata viata. Nu e frate casa. Holly cow! :lol:

Voi ii incurajati pe escroci.
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby el_che » Tue Oct 09, 2007 3:32 pm

In cazul meu ar fi de 3 ori cat casa, pentru ca atunci cand mi-am luat apartamentul de 3 camere am dat pe el 11000 de $ 8) :lol: :lol:

Si cred ca nu mai ai habar cat e pretul caselor in Romania.
el_che
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Tue Oct 09, 2007 5:25 pm

Ce Romania mai? :lol: la preturile astea se cheama Japonia, without all the technology and the hardworking people :lol:
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby Aristita » Tue Oct 09, 2007 5:36 pm

Radeti voi radeti, ca voi v-ati luat deja :(
There is fiction in the space between you and me.
Aristita
Master
Master

Postby noir » Tue Oct 09, 2007 5:42 pm

Japonia e ieftina ca Ialomita. La preturile astea, nici proprietarii din Monte Carlo nu au tupeul sa citeasca rubrica "Imobiliare" din Libertatea :lol:
noir
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Tue Oct 09, 2007 5:48 pm

Aristita wrote:Radeti voi radeti, ca voi v-ati luat deja :(

Eu rad prosteste :lol: :mrgreen: ca am vandut tot acum 2 ani (cand erau preturile mai mici) si nu mai sunt proprietar decat pe papucii din dotare :? (acolo unde stau acum sunt, tehnic, chirias)
dar cui ii pasa, un acoperis gasim toti pana la urma :D banii vin si se duc asa cum vin, oricum pe tampenii, bine c-au inventat unii niste chestii mai importante in viata :D
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby cardinal1 » Tue Oct 09, 2007 5:51 pm

Ajungeti un fel de Hollywood in curand. Si cred ca Ro are ceva in comun cu Hollywood. Ghiciti ce?

N-ati ghicit. Nu e Barladeanca. :lol:
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby noir » Tue Oct 09, 2007 5:53 pm

Bunny the Lifeguard wrote: bine c-au inventat unii niste chestii mai importante in viata :D

... al caror pret, de altfel, este direct proportional cu importanta lor :lol:
noir
Master
Master

Next

Return to Public