Ma nerveaza

Discutii libere

Ma nerveaza

Postby cardinal1 » Mon Oct 01, 2007 7:04 pm

:lol:
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby Sachil » Tue Oct 02, 2007 10:23 am

mai cardinale, nu rade pe topicul asta ca ma enervez.
pai f*tu-i pelerina ei de treaba, incepi munca si o lasi balta dupa 2 minute?
ai acolo forumul ala blocat, pune mana si rescrie toate mesajele de-acolo aici, nu vezi ca n-are cuscrul unde sa-si cante bucuria si sa-si planga tristetea?
si daca cumva ai nesimtirea sa refaci doar topicurile astea de umplutura si nu te ocupi de Topic, singurul care conteaza, cel de fotbal, am sa am eu grija sa fii excomunicat din biserica, din comunitatea romaneasca din noul continent si de pe forumul buos aici de fata.
s-a 'nteles?
Sachil
Master
Master

Postby cardinal1 » Tue Oct 02, 2007 5:07 pm

Haoleu mancat-as ceaslovu tau multprealuminatule si preafericitule, frumosule si chiparosule, ca bine zici! :))
Nu mai sunt la curent cu ce se intampla prin fotbal si prefer sa tac. Dar citesc cu interes.
Mai traieste hahalera aia de Jiji ? Am visat intr-o noapte ca a picat Steaua in B si Jiji dadea cu basca-n pamant. Ahhh...ce m-am bucurat.
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby noir » Tue Oct 02, 2007 8:24 pm

ca tre` sa vina un vechi preten (fost vecin si coleg de banca in liceu, in gradinita si pe terase) sa ia avionul de dimineata la 6. Nimic rau in partea cu "sa ia avionul" ci doar in "la 6". Tre` sa bem pina pe la 4 deci iar voi fi zombie si chiar ma gindeam ca mi-am revenit dupa 3 zile de party :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:

p.s.: unde-i ala ce-si pune mina in cap? :x
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby Bonnie » Tue Oct 02, 2007 8:31 pm

Image Image Image Pijama party!!!!!!!!!!!! Image
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby noir » Tue Oct 02, 2007 8:35 pm

o zis ca vrea sa-l duc la disco din-ala cu droguri si vagaboande cum a tot vazut el la ProTV la stiri.
Vedeti ce parere au sibienii despre discotecile miticilor? nu prea se descurca patronii astia :lol: :lol: :lol:

Unde mama naibii sa merem? ori stam acas` si bem pe ciat, ii arat poze cu gagici sa vada ca ma descurc ori merem undeva in oras.. da` unde mama naibii?
Ahh... hmm... hmmmm da, cre ca stiu! la Shorley! :!: ala e singurul loc unde pot fi gasiti toti betivii capitalei dupa 5 dimineata, la o ciorba de burta si o salata de castraveti murati. Acolo mi-am petrecut si io tineretea asteptind sa se faca 8, sa ma pot duce-n gara sa iau trenul :twisted: 8) :lol: :lol: :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby Andi » Wed Oct 03, 2007 9:07 am

Luni seara Undo a avut o tamponare.
In intersectie la podul Michelangelo, Undo era pe banda a doua. Tipul de pe banda 1 a vrut sa vireze stanga si nu a apreciat bine distanta fata de Undo. I-a agatat si smuls spoilerul din spate.
I-a dat la Undo asigurarea, nr de telefon, datele din buletin. Undo i-a dat lui nr de telefon. Urmau sa mearga marti dimineata la politie.
Marti dimineata tipul a zis ca n-are timp, sa mearga seara la 6 jumate.
Si seara, acolo la politie, surpriza: ala a declarat ca Undo i-a taiat calea (adica a vrut sa intre pe banda lui si s-a agatat in el). Si politistul n-a vrut sa le ia declaratiile, le-a zis sa se puna de acord la aceeasi declaratie. S-au certat ca chiorii pana s-a inchis politia si au ramas fara rezolvare. Azi dimineata iar n-a avut tipul timp sa mearga la politie, ca sa mearga deseara. Si uite asa, in functie de cat de tare se tine ala pe pozitie, Undo poate sa iasa vinovat si cine stie, sa ramana fara carnet (daca politistii il cred pe ala).
Pai, cum naiba sa nu fiu nervoasa? Undo ar avea atuul ca in seara incidentului ala si-a recunoscut vina, ca altfel nu-i dadea la Undo asigurarea, fara sa i-o ceara pe a lui. Dar aia de la politie n-au chef s-o ia pe logica. Li se rupe.
Daca aveti vreun sfat, ce sa faca Undo sa rezolve, sa-mi ziceti.
Andi
PR-ul za forumului

Postby Mica » Wed Oct 03, 2007 10:17 am

Un sfat ar fi ca pe viitor indiferent cat de serios pare celalalt sa mearga la politie imediat sa dea declaratie, eventual cu martori. Apropo, Undo nu are martori?
Mica
Master
Master

Postby Andi » Wed Oct 03, 2007 11:34 am

Mda. Biroul ala se inchide la ora 8 seara, faza s-a intamplat dupa 8. :roll: Martori nu (macar sa fi fost inspirat sa ia niste numere de telefon de la multimea de gura casca). Invatatura de minte: faci poze inainte de a muta masina.
Oricum, l-am pus sa scrie in declaratie cum ca ala si-a recunoscut initial vina si si-a dat datele din buletin si de pe asigurare in seara aia, poate ajuta sa se vada cine minte. :roll:
Mai vedem deseara ce se rezolva.
Enervant e ca politaiul n-a vrut sa primeasca declaratiile fiindca nu coincideau, ceea ce am aflat ca n-are voie. Si mai enervant e ca Undo nu vrea sa ma ia si pe mine deseara cu el la politie, de teama sa nu fac scandal. :lol: Dar cu vorba buna se pare ca nu merge, asa ca ma gandesc ca as putea "ajuta" cumva... :)
Andi
PR-ul za forumului

Postby noir » Wed Oct 03, 2007 12:34 pm

ala a zis la politie ca era pe banda 2, de fapt, si a vrut sa faca stinga iar Undo i-a taiat calea (intrind pe contrasens chiar)?
noir
Master
Master

Postby Andi » Wed Oct 03, 2007 2:47 pm

Nu :)
Amandoi aveau acelasi sens de mers, ala pe banda 1, Undo pe banda 2.
Ala a vrut sa vireze stanga si l-a agatat.
In fine, mie inca nu mi-au trecut nervii, si Undo a zis ca sigur nu ma ia cu el la politie. :)
Lasa asta, mai bine zi-ne daca ai primit baza de date.
Andi
PR-ul za forumului

Postby noir » Wed Oct 03, 2007 4:13 pm

mai, asta am inteles si eu. Dar intrebam despre "varianta" aluia. Ce a declarat el?
Io din ce inteleg ala a vrut sa o ia la stinga de pe banda 1. Deci, by default WRONG si trebuia sa-i dea Undo un capac. Sau a vrut sa intre de pe 1 pe 2 si nu s-a asigurat, astfel acrosindu-l pe Undo? Si in cazul asta wrong. Bara de spate lovita = vina celuilalt :!:
Politistul ala este un idiot. Nu mai punem la socoteala si faptul ca ala ii daduse deja foaia de la asigurare deci... :twisted:
Sa gaseasca un martor. Sa sune un prieten, care sa spuna c-a fost cu el, ce mare lucru?

Eram curios ce dracu ar fi putut sa declare la politie ca sa dovedeasca ca n-a fost vina lui, de-aceea m-am gindit ca poate a declarat ca era pe banda 2 pregatit sa vireze stinga iar Undo i-a taiat calea "pe contra-sens", eventual peste linie dubla continua :P :))

Nu, nu am nicio baza... trebuia sa ma sune tovarasa ca sa stabilim cum voi intra in posesia ei. No ring-ring yet :? :lol:
noir
Master
Master

Postby Andi » Wed Oct 03, 2007 4:40 pm

Varianta aluia e simpla si plauzibila. El mergea linistit pe banda lui, si Undo a vrut sa intre pe banda 1 prin fata lui si s-a agatat in el. Avand in vedere ca el l-a agatat cu coltul stanga fata pe Undo, varianta lui ar merge. Am "reconstituit-o" eu cu doua pachete de tigari pe post de masini :lol:
Andi
PR-ul za forumului

Postby noir » Wed Oct 03, 2007 5:29 pm

plauzibila sau nu... eu cred altceva

1. in prima faza guy-ul a recunoscut ca e vinovat
2. nu a vrut sa mearga de dimineata la politie (ideal era sa mearga amindoi seara, nu? )
=> intre timp a fost sfatuit ce sa zica si mai mult de-atita, sa astepte pina intra in tura "cine trebuie". Deci eu cred ca ala e pe mina cu militianul idiot
noir
Master
Master

Postby Andi » Wed Oct 03, 2007 6:25 pm

pai, da, cam asta credem si noi :roll:
Las' ca va zic eu cum a iesit totul, cand vine Undo acasa.
Apropo: niste norisori roz... daca se poate... :oops:

LE. No, s-a terminat. Pana la urma l-a speriat Undo cu chestia cu asigurarea (daca nu esti de vina, de ce mi-ai dat numarui de asigurare si buletinul in seara incidentului?) si ala a cedat, s-au inteles ei doi intre ei, ala a luat amenda 78 roni si Undo i-a platit jumate de amenda ca-i un domn :) Asta dupa ce politaiul le-a explicat ca daca nu se inteleg vor trebui sa ajunga la proces si se lungeste treaba aiurea pentru nimic.
Acum a mai ramas un pic de umblatura pe la asigurari si in service, sa-si faca Undo spoilerul.

Acum ma duc sa mananc inghetata si sa astept carcotasii. Poate mai intru mai tarziu, ca am chef de scris pe forum :)
Andi
PR-ul za forumului

Postby Bunny the Lifeguard » Wed Oct 03, 2007 9:19 pm

no, bine ca s-o terminat cu bine. nesimtit omul ala, eu m-as fi dus dimineata la politie (asa cum s-au inteles initial) si-as fi declarat ca auto cu nr. cutare m-a lovit in seara de .... si a fugit de la locul accidentului (asta din cauza ca magarul a inceput sa faca figuri a doua zi).
o sursa inepuizabila de stress, traficul asta. cred ca e cea mai stresanta chestie din existenta mea de zi cu zi. prea multi nesimtiti, prosti, etc. si nu am cum sa trimit alti oameni la plimbari, eu sunt si management si departamentul de relatii improprii cu clientii :roll:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby el_che » Wed Oct 03, 2007 9:23 pm

Bunny the Lifeguard wrote:relatii improprii cu cliente

fixed :twisted:
el_che
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Wed Oct 03, 2007 11:17 pm

lasa-ma cu textele astea, ca trebuie sa aranjez niste interviuri pentru o secretara si de la atatea insinuari si bancuri de genul asta pe care le-am auzit in faza de studiat CV-uri, parca vad ca o sa incep sa vorbesc tampenii cu fetele alea :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby el_che » Wed Oct 03, 2007 11:21 pm

Ai nevoie de ajutor la selectie ? :lol: :P
Ca am impresia ca va fi nevoie de o analiza la fata locului a pietei bancare din Banat. :twisted:
el_che
Master
Master

Postby Andi » Thu Oct 04, 2007 7:48 am

Lasa ca-l ajuta d-na Bunny la selectie :P
Andi
PR-ul za forumului

Postby Andi » Fri Oct 05, 2007 9:04 am

Eu am avut ieri un incident cu unii. Am fost la doctorita dupa adeverinta Andrei. Am stat mult la coada. La un moment dat a aparut o individa care a vrut sa se bage in fata, ca ea voia doar o motivare pentru copil. I-am spus sa stea la coada, ca si altii stau dupa hartii. Dar tot a intrat. Si cum eu am hotarat de un timp sa devin intoleranta la nesimtire, am intrat dupa ea si am rugat-o pe doctorita sa ii zica sa stea la rand. Doctorita a scos-o din cabinet. Ei bine, aici intra in scena insotitorul femeii. Care a inceput sa se ia de mine ca de ce a trebuit sa fac istericale, sa intru asa peste ea si s-o scot de acolo. Si tot gesticula catre mine si striga la mine. Ma tot facea isterica (eu nu prea cred ca m-am isterizat dar, ma rog :roll: ... ) si insista ca trebuia sa-i spun civilizat sa nu intre nu sa intru peste ea. Ma enervasem si imi dadeam seama ca daca ma cert cu el o sa ridic tonul, si mi-era jena de doctorita sa auda circul de afara. Asa ca nu i-am zis nimic. Nici nu era nevoie, ca ceilalti care stateau la coada au ripostat ei :) Un baiat i-a zis domnului ca n-are dreptate, ca am procedat bine si ca am avertizat-o civilizat pe femeie sa nu intre, iar ala a sarit imediat la baiat ca "tu ce te bagi? Stai acolo in banca ta." Si uite asa au tinut-o vreo 5 minute, pana cand, revoltati ca oamenii se cearta cu ei (sic) au decis sa plece. Au avut o iesire monumentala, cu nasul pe sus si cu o privire dispretuitoare spre noi, norodul rau si neintelegator :lol:
E plina tara de din astia, si ei sunt asa pentru ca de obicei noi nu le spunem nimic. Si cand cineva riposteaza, tot ei se simt nedreptatiti.
Doamne feri sa-i reprosezi vreunuia ca a aruncat o hartie pe jos.
Sau un pet pe geamul de la masina, din mers.
Sau ca si-a golit scrumiera din masina direct pe asfalt, in parcare.
Sau ca lasa cacateii cainilor in parc, in iarba in care se joaca copiii.
Ca vor zice imediat ca te-ai luat de ei fara motiv. Si vor fi la fel de agresivi ca domnul de ieri.
Andi
PR-ul za forumului

Postby Mica » Fri Oct 05, 2007 10:39 am

De aia trebuie dat liber la portul de arme. :lol:
Mica
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Fri Oct 05, 2007 11:22 am

Daca n-ar fi niste consecinte si repercursiuni neplacute asupra mea, din punct de vedere juridic, cred ca as sparge cam o medie de 5 capete pe zi. Cu sufletul impacat si fara mustrari de constiinta. Procentul de nesimtiti din tara asta a crescut extraordinar de mult, cred ca vor aparea in curand valuri de violente de la climatul asta mega-ostil. Sper sa nu explodez si eu intr-o zi, ca pana acum m-am abtinut cu greu.
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby Mica » Fri Oct 05, 2007 11:38 am

Tu mai bine zi ce salariu dai la secretara. :lol:
Mica
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Fri Oct 05, 2007 12:10 pm

nivelul pietei, na :P
Bunny the Lifeguard
Master