Ma distreaza

Discutii libere

Re: Ma distreaza

Postby sasha_eu » Wed Jun 19, 2013 11:30 pm

stii cum eu sunt fan Walter, da ? di ce nu povestesti si despre el, ah ? numai despre Richard imi spui. :naughty: :snooty:
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Thu Jun 20, 2013 8:33 am

Deci Walter e un scump! Nu face multe prostii dar trebuie supravegheat din umbra. Monteaza demonteaza se alearga cu Richard prin toata casa. Il antreneaza pe Richard in toata casa si de cand vine de la gradinita pana reusesc sa il conving sa se culce face tot felul de chestii. E un zgomot contiuu :)! Walter are cat de cat grja de Richard, dar ii mai aplica si cate o corectie cand il enerveaza. :D :D Oricum castigator detasat la puncte e Richard! el il bate si ii ia jucariile din mana lui Walter de mai multe ori! L-am tot certat si acum vad ca incepe sa se joace cu Walter!
Mai nou stau in baie in fiecare zi cate 2 ore, deci o folosesc pe post de piscina. Walter il spala pe cap de Richard si Richard se mai supara din cand in cand, dar cand ma duc sa il iau din cada ii trec lacrimile instant se aseaza in apa si imi da de incetes ca are treaba. E o harmalaie continua in baie
Walter a invatat cat de cat croata. Am fost la serbare saptamana trecuta. A fost un erou, desi la partea artistica e praf nu stie nici macar o poezie, nu mai vorbim de cantat a stat in fata alaturi de ceilalti copii toata serbarea, dar nu a scos niciun cuvant :). Oricum e cel mai mic de acolo. Au fost alti copii mai mari care s-au dus in bratele parintilor si nu au vrut sa revina in fata. Sunt foarte manda de el ca se duce de bunavoie la gradinita si incepe sa imi povesteasca ce face acolo. Ii plac copiii ii place Teta Natasha :)! Plus ca ceilalti copii se comporta cu el foarte frumos si au grija de el, mai ales fetitele mai mari! :D
A inceput sa isi imbrace pantalonii si sosetele si chair sa isi puna pantofii singur, mai greu e cu bluzele care se baga pe cap. Ba chiar il mai imbraca si pe Richard asa cum poate :)!
Cu Walter stau mai putin decat cu Richard, pentru ca isi petrece mare parte din timp la gradinita!
Mergem in supermarket si stie ca are voie sa isi ia o singura chestie. Nu se arunca aiurea dupa toate prostiile. Ba mai nou ii spune si lui Rihcard ca nu are voie si ca trebuie sa platim! Le iau uneori oua kinder si Richard da sa il desfaca, dar Walter vigilent ii spune ca trebuie sa platim intai si ca nu are voie sa il desfaca!
Ce pot sa spun? Cu Walter ma inteleg :D :D :D Suntem prieteni :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Thu Jun 20, 2013 9:01 am

:romance-kisscheek: awwwh, ma unge pe suflet.
asa, asa, e un inceput bun. :D astept urmatoarele povesti.
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Thu Jun 20, 2013 9:28 am

Uneori ii mai las pe copii la o doamna aici in zona, de cele mai multe ori pe Richard. Cand venim cu Walter de la gradinita sa il luam pe Richard doamna respectiva ni-l da pe Richard si ne roaga sa il lasam pe Walter ca il aduce ea :D! Ii place foarte mult de Walter. Desi nu vorbeste engleza foarte bine ne spune Walter SUPER!
Black Witch
vrajitoare

Postby Bonnie » Thu Jun 20, 2013 11:39 am

M-ai topit! :romance-heartstiny:
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby Black Witch » Thu Jun 20, 2013 1:59 pm

Avem niste magarusi mici mici mici :)) au 2 zile :oops: :oops: :oops: Imi vine sa ii iau in casa :D
Black Witch
vrajitoare

Postby Black Witch » Wed Jun 26, 2013 9:45 pm

Fan de Walter esti?

Astazi am fost cu Walter la dentist. Ii explicasem de o saptamana ca trebuie sa mergem sa vada dentistul ce are pe maselute. I-am aratat filmulete pe youtube cu interventii la dentist (din alea mai light). In fiecare zi imi aducea aminte ca trebuie sa mergem la dentist cu zambetul pe buze :D !
Ajungem pe scaun si doamna doctor cu mine si 2 asistente stateam in jurul lui. Eu cu tradusul si incurajatul. 2 carii mici pe premolarii de jos. Eu tragedie mare in suflet (are 3 ani si 4 luni) el relaxat. I-am explicat ca trebuie sa stea calm ca o sa ii lucreze acolo ceva la dinti sa ii faca mai puernici. Doctorita topita toata m-a intreba daca o sa coopereze si daca nu e mai bine s ale facem in etape. Eu NU! Facem tot si eventual si o sigilare de dinti pe restul care nu sunt afectati. Walter a fost un erou cele 3 doamne topite toate! Nu le-a venit sa creada ca e atat de mic si cuminte!
Nu a vrut sa ii puna protectii pe dinti. Mi-a recomandat niste paste de dinti speciale. Cica nu e recomandat florul la copii pana la 6 ani asa ca trebuie sa il spal cu girja si s ail duc la fiecare 4ß5 luni la control! In tren mi-a spus ca nu mai mergem la dentist! :D :D Ißam explicat ca trebuie sa avem grija de dinti si sa ne spalam in fiecare zi si atunci dentistul nu o sa mai umble la maselute! Am cazut de acord ca mai mergem peste 4-5 luni!
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Wed Jun 26, 2013 9:55 pm

ininioare inimioareee.
ce dragut din partea ta ca i-ai aratat filme dinainte. :) si ce domn el ca a fost cuminte.
perfect normal sa nu mai vrea sa mearga. :d :p
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Wed Jun 26, 2013 10:42 pm

Walter e rezolvat nu are frica de dentist si sta. Sper sa reusesc si cu Rchard. Mai am un an jumatate de discutat cu el problema ca multe altele :D :D :D !
Pe Richard l-am luat cu mine cand au fost la dentist. Prima data a stat pe un scaun cuminte si a asteptat sa termin! (doamnele erau topite dupa ochii lui verzi :P)
A doua oara a stat la mine in brate si a urmarit cu atentie toata operatiune fara sa deranjeze. Doamnele sunt convinse ca e extrem de cuminte si sta locului :laughing-rolling: !
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Thu Jun 27, 2013 8:37 am

dar e normal. Walter e un ingeras. :D
nu inteleg de ce incerci sa ii discreditezi reputatia. :mrgreen: :P

noroc ca il ai pe Richard, ca sa simti si tu ca ai copil :lol: cu Walter era prea easy breezy totul. draaaagul de el. :D :D :D
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Thu Jun 27, 2013 1:00 pm

Ce-i drept Walter e foarte usor de crescut, dar are o personalitate puternica.
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Tue Jul 02, 2013 9:08 am

Walter e lovely :D :D :D
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby noir » Tue Jul 02, 2013 1:59 pm

Ministrul Educatiei, Remus Pricopie, doua greseli gramaticale intr-o singura fraza: Nu a existat subiecte pe pagina de internet, a existat decat un mesaj

am vrut decit sa postez acest mesaj aicisha pe pagina asta de internet care este :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby WebWanderer » Fri Jul 05, 2013 11:14 am

noir wrote:
Ministrul Educatiei, Remus Pricopie, doua greseli gramaticale intr-o singura fraza: Nu a existat subiecte pe pagina de internet, a existat decat un mesaj

am vrut decit sa postez acest mesaj aicisha pe pagina asta de internet care este :lol:

Unfuckinbelievable ...
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby Black Witch » Thu Jul 11, 2013 10:45 pm

Am fost cu maimuteii in vacanta in Germania. Evident Richard nu sta o clipa locului e iute la manie si destul de incapatanat. Are nevoie sa iasa zilnic la plimbare, sa se joace, sa invete ceva, sa i se arate si explice de ce nu poate sa faca ceva anume (de examplu deschizi sticla de acetona si iti stergi ungiile sa ii araria la ce foloseste). 3 ore de mers cu trenul nu a stat o clipa :))!
Per total a fost ok. Au fost momente mai bune si momente mai putin fericite. Am crezut ca imi iau campii si m-am ascuns sa plang de nervi si stres. Si asta nu din cauza copiiilor ci din cauza celor din jur. Am simtit ca stresez pe toata lumea cu copiii mei. Toata lumea crede ca un copil trebuie sa stea priponit intr-un loc si sa taca. Incredibil. Au energie si sunt extrem de mici ce pot sa fac? Richard si-a pus apa pe el. Toata lumea se uita de parca ar fi tras fata de masa in timpul cinei. 25 de grade afara se usuca imediat. De ce sa tipi la copil? Au fost multe faze la care se uitau urat la mine sau la copii. Ce pot sa fac sunt mici si trebuie rabdare?!!! Inca un concediu ca asta si ajung la nebuni. :)
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Fri Jul 12, 2013 5:19 pm

lumea din jur stie ca tu ai copii mici si se asteapta ca ei sa faca toate tampeniile posibile; pe langa asta se asteapta ca ei sa se poarte frumos in societate.
aka in privat fac ce vor ei, in public se poarta frumos, iar parintii sunt responsabili de acest comportament.
cam asta e baza educatiei germane.
pe masura ce creste copilul va fi mai atent si mai ascultator la ce zici tu, important e sa perseverezi.
lumea stie ca un copil are enegie, vor doar ca parintele sa canalizeze acea energie spre manifestari care sa deranjeze cat mai putin.

e si chestiune de perceptie, pana la urma nu trebuie sa fii super jenata ca cei din jur se uita urat. unii oameni sunt la conservatori si tipicari, altii sunt mai flexibili.
asta este, uneori se uita urat la tine si tu treci peste si gata.
get tougher. :)
eu cred ca esti o mama minunata, nu mai casca atata sufletul si mintea si gura la privirile urate ale celor din jur.

posibil ca ceea ce fac copiii tai sa fie enervant uneori, dar e o diferenta de context.
daca tu te fatai cu el 3h pe hol fara sa deranjezi pe cineva, whatever.
daca tu te fatai deranjandu-i din 5 in 5 min pe ceilalti, atunci da, se vor uita urata, pentru ca sunt enervanti pe moment si tu trb sa ii intelegi cat de cat.

nu te schimba in exterior in ceea ce faci, doar ai tu mai multa rabdare cu tine insati in interior. :)
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Wed Jul 31, 2013 10:35 am

Richard a inceput sa inteleaga si sa reactioneze ca atare tipa din ce in ce mai putin! In rarele momente in care avem bomboane in casa (si alea primite) Richard sta si plange langa locul unde sunt bomboanele pana primeste cate una! Walter stie ca fac dintii kaput si nu e bine sa mananci asa ca o rezolvam repede! Primeste cate una foarte rar si asta dupa ce mananca! Richard e un pisalog sta si urla cat il tine gura bam-bam bam-bam! Intr-un final primeste bomboana o desface pune invelisul la gunoi bomboana pe masa si o ia de la capat: bam-bam bam bam!
Black Witch
vrajitoare

Postby Bunny the Lifeguard » Thu Aug 08, 2013 1:37 pm

Deci, like wtf, gen.
"iPhone needs to cool down before use"
:shock:
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby WebWanderer » Fri Aug 09, 2013 2:02 pm

Bunny the Lifeguard wrote:Deci, like wtf, gen.
"iPhone needs to cool down before use"
:shock:
Dupa cum ti-am zis, am mai vazut asta la iPad 3 :). Oh, the wonders of iOS :)
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby noir » Sat Aug 10, 2013 12:03 am

it's not a bug, it's a feature :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby sasha_eu » Wed Sep 04, 2013 6:54 pm

acum
langa mine
metrou

tzukyyyyyy cu botique de ratzusq !!!!

miaunici dragalici. pe cuvantul meu si freza mea cat se miauuuuuuna si cat prelungeste cuvinteleeeee.

"hai maaaaaaaa. te pupiiiiii. al cui eeeee?
aaaaaaa. al tauuuu? ahahhahahahha (fran fine dadaca laughter) draguuuuuuuu.
eate asa draguuuuuu.
daaaaaaa. frumuselutzuuul".

iar acum isi face poze.
ma scuzati. va scriu ca sa ma concentrez si sa respir. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Mon Dec 16, 2013 7:43 pm

Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Wed Dec 18, 2013 8:44 pm

mi se pare ilara departajarea preturilor in Sala mare din cadrul Ateneului.
foarte frumoasa acea sala, insa deloc mare, iar la un concert de muzica nu este neaparat nevoie sa te zgaiesti in pori domnilor si doamnelor de pe scena.
iar diferenta dintre 65 ron si sase randuri mai in fata (am numarat, sunt sase) 250 ron este asa.....fascinanta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Bunny the Lifeguard » Thu Dec 19, 2013 4:53 pm

dai banu', vezi poru' :mrgreen:
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby Andi » Mon Jan 20, 2014 5:52 pm

Ieri la amiaza la o cafenea in TM intra o blonda imbracata intr-o preafrumoasa haina de blana naturala.
Isi da jos haina, sub ea avea o vesta de blana, de data asta artificiala.
Afara erau 12 grade.
Se aseaza la masa, intr-o mana telefonul la care vorbea, in cealalalta meniul cu care isi facea de zor vant.
I-am facut o poza, dar a iesit prea blurata :)
10 ani de forum.artelecom.ro
Andi
PR-ul za forumului

PreviousNext

Return to Public