Buna dimineata/noapte buna

Discutii libere

Buna dimineata/noapte buna

Postby cardinal1 » Mon Oct 01, 2007 7:05 pm

:P
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby Andi » Fri Oct 05, 2007 4:04 pm

Eu plec acum la Arad sa mananc cel mai bun bogracs care exista, adica cel facut de varu-meu Dani. E ziua lui, adica a fost ieri, si pentru ca e as la tocanite la ceaun, cu asta ne va ospata :zumbilici pofticios:
Drept pentru care va urez un weekend cat mai frumos si sa ne vedem cu bine pe forum, fie el in forma actuala sau veche...
Andi
PR-ul za forumului

Postby WebWanderer » Fri Oct 05, 2007 5:37 pm

Sa-ti traiasca. Asa e, ieri a fost ziua lui, acum exact 21 de ani am aflat, intorcandu-ma de la cheful ala de pomina (unde am baut bere la greu, inclusiv cu sora-ta), pe jos, ca bunica mea din partea tatalui a murit. Sa-i transmiti un "la multi ani" si din partea mea. Facea karate pe vremea aia, daca bine imi aduc aminte.

Din pacate pentru mine, 4 octombrie are conotatii nu tocmai fericite.

-Buni, spune "multumesc", ca sa zic eu "cu placere"
-"Multumesc"
-...
-"Multumesc!"
-... ... "cu placeeereee" ...

:cry:
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby Andi » Sat Oct 06, 2007 12:25 pm

Imi pare rau, Web. Nu stiam...
Andi
PR-ul za forumului

Postby cardinal1 » Sun Oct 07, 2007 8:14 pm

Buna ziua, flacai si... flacaite(?). Care e femininul de la \"flacai\"? : ))
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby D3viLUS » Sun Oct 07, 2007 8:22 pm

asteptai sa spuna cineva "flacoitze"? :shock:
Stau si creionez,
Si-mi vine sa iernez...
Image
D3viLUS
Evil inside

Postby cardinal1 » Sun Oct 07, 2007 8:33 pm

Io?
Niciodata.
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby cardinal1 » Sun Oct 07, 2007 8:43 pm

Hai ca ma duc un pic pe-afara.

Pupici, pupici.

Asta cu pupicii e pentru fete...ca sa nu le zic flocaite. : ))
Asa se adreseaza una alteia fetele de pe langa mine. Ma nerveaza rau la nervii capului cand le aud : \\\\ciao draga, pupici, pupici\\\\. Dar nu se pune, asa-i? Mai era si aia cu \\\"te iubesc\\\" intre fete dar aia nu-mi permit sa zic. Ca ma trezesc cu vreo caramida-n cap de la vreun forumist.
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby Bunny the Lifeguard » Sun Oct 07, 2007 8:57 pm

nimic mai tragic decat dragostea neimpartasita :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby Aristita » Sun Oct 07, 2007 10:40 pm

Io nu inteleg vorbele ca "pupici" si "te pup" in afara conversatiilor la telefon sau pe net. Daca vrei sa exprimi ca vrei sa pupi persoana respectiva, ce mod mai bun de a face asta decat... chiar sa pupi? Sau de ce sa-i spui ca o pupi, daca n-ai nicio intentie sa faci asta?
There is fiction in the space between you and me.
Aristita
Master
Master

Postby noir » Sun Oct 07, 2007 11:10 pm

Ca sa vada ca te descurci si iti e familiar chat-ul, trebuie sa-i zici live "ppq!" sau "poop!" nicidecum "pupici", "te pup" si ce mai zici tu acolo. :P :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby WebWanderer » Mon Oct 08, 2007 8:44 am

Andi wrote:Imi pare rau, Web. Nu stiam...
A, nu, nici o problema. Interesant cum ne amintim uneori unele chestii de parca ar fi fost ieri desi a trecut o gramada de vreme de atunci si nu ne amintim chestii mult mai recente. V-am mai zis sau nu ca dupa parerea mea una din caile de atingere a fericirii e un sistem perfect de gestiune a memoriei, cu care sa poti sa stergi tot ce vrei sa uiti si sa-ti amintesti tot ce vrei sa-ti amintesti? Daca nu v-am zis va zic acuma.
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby WebWanderer » Mon Oct 08, 2007 8:45 am

noire wrote:Ca sa vada ca te descurci si iti e familiar chat-ul, trebuie sa-i zici live "ppq!" sau "poop!" nicidecum "pupici", "te pup" si ce mai zici tu acolo. :P :lol:
Asta cu poop o "gusta" doar aia care nu prea au idee de slang ;)
WebWanderer
Master
Master

Postby cardinal1 » Tue Oct 09, 2007 5:29 am

Aristita wrote:Io nu inteleg vorbele ca "pupici" si "te pup" in afara conversatiilor la telefon sau pe net. Daca vrei sa exprimi ca vrei sa pupi persoana respectiva, ce mod mai bun de a face asta decat... chiar sa pupi? Sau de ce sa-i spui ca o pupi, daca n-ai nicio intentie sa faci asta?

Subtilitati pe care noi nu le intelegem, Aristito. Dar eu nu sunt prea normal. Nu stiu ce sa zic despre tine, ca nu te cunosc. :lol:
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby Michigan » Tue Oct 09, 2007 3:15 pm

Am o cunostinta un tip care zice tuturor la despartire "te sarut!". Acum sincer, mie nu mi-ar displacea asa de rau, dar cand ii zice lui Michi al meu :lol:
Michigan
Expert
Expert

Postby WebWanderer » Tue Oct 09, 2007 3:36 pm

cardinal1 wrote:Subtilitati pe care noi nu le intelegem, Aristito. Dar eu nu sunt prea normal. Nu stiu ce sa zic despre tine, ca nu te cunosc. :lol:
Ea-i suta la suta standard :) Straight, meat and potato girl :P
WebWanderer
Master
Master

Postby Aristita » Tue Oct 09, 2007 5:00 pm

Ihi, noi astia mai din popor nu le avem cu fineturile astea cu ppq, bbq, etq :lol:
Aristita
Master
Master

Postby cardinal1 » Wed Oct 10, 2007 1:17 am

WebWanderer wrote:Ea-i suta la suta standard :) Straight, meat and potato girl :P

Excelent. :lol: Dar unde mai gasesti asa femei in ziua de azi?
Image
cardinal1
Avansat
Avansat

Postby WebWanderer » Wed Oct 10, 2007 10:28 am

cardinal1 wrote:
WebWanderer wrote:Ea-i suta la suta standard :) Straight, meat and potato girl :P

Excelent. :lol: Dar unde mai gasesti asa femei in ziua de azi?
Niciunde, never, pentru ca ea si-a gasit deja. Whoever, wherever, but most certainly FOREVER :)
WebWanderer
Master
Master

Postby Aristita » Wed Oct 10, 2007 10:36 am

Niste cinici :P
Aristita
Master
Master

Postby WebWanderer » Wed Oct 10, 2007 10:48 am

Aristita wrote:Niste cinici :P
Eu nu stiu de ce stai de vorba cu ei, pe cuvant! :)

Cardinal, free tip de la mine, nu cer nici macar o bere in schimb, ca berea voastra e nashpa :twisted:. Vii in Romania si apari si tu la un forumar la care vine si Ariston. Cu putin timp inainte de intalnire, vorbesti cu un prieten sa aduca la intrare, in fata localului, vreo 6-8-10 pisoi. Cu cat sunt mai rapanosi si mai prost hraniti cu atat mai bine. Eventual ii puneti la o cura de slabire cu vreo saptamana inainte, sau ii machiati sa para slabi daca nu vreti sa fiti asa de cruzi. Obligatoriu ii murdariti cu noroi, asta n-are cum sa le strice, pentru ca noroiul face bine la reumatism.

Asa. Pui pe cineva sa stea de sase si cand se apropie Aristita incepi sa-i iei in brate si sa-i pupi cu foc, ba chiar sa le faci si poze. Daca vine si ea, ii spui: ai grija cum ii iei in brate, sunt atat de fragili, saracutii de ei. Tocmai am vorbit cu un prieten de-al meu, veterinar, sa ii duc sa le faca un consult si carnet de sanatate. O sa ma coste o groaza de bani, dar nu ma lasa sufletul sa-i las aici. O sa-i duc la mine la vila, unde mai am X (bagi tu de la tine) pisici si caini. Nu ai vrea sa ma insotesti la veterinar, ca nu cred ca ma descurc cu astea 6-8-10 minuni.

Asa, de-acolo incolo te descurci tu ;).
WebWanderer
Master
Master

Postby Aristita » Wed Oct 10, 2007 11:00 am

Web, esti bine? Imi acorzi deosebit de multa energie azi, sunt aproape emotionata :lol:

(chiar azi m-au impresionat un mos si babuta lui care aveau grija de niste matzi pricajiti, bine ca mi-ai deschis ochii ca de fapt voiau un threesome :lol: )
Aristita
Master
Master

Postby WebWanderer » Wed Oct 10, 2007 11:03 am

Aristita wrote:Web, esti bine? Imi acorzi deosebit de multa energie azi, sunt aproape emotionata :lol:

(chiar azi m-au impresionat un mos si babuta lui care aveau grija de niste matzi pricajiti, bine ca mi-ai deschis ochii ca de fapt voiau un threesome :lol: )
I'm evil ;). But then you're no Saint Theresa, either :P.
Ieri am avut o zi tare faina, macar dintr-un punct de vedere ;), asa ca sunt oarecum bine dispus.

Psst, poate n-ai remarcat, restul lumii munceste :idea: (read: cu cine vrei sa vorbesc?)
WebWanderer
Master
Master

Postby Aristita » Wed Oct 10, 2007 11:07 am

It's ok to say it, I like you too :mrgreen:
Aristita
Master
Master

Postby Andi » Wed Oct 10, 2007 2:50 pm

Nu-i ontopic, dar se leaga cumva de cele scrise mai sus:

Anger management:

Sometimes when you are angry with someone,
it helps to sit down and think about the problem

Image
Andi
PR-ul za forumului

Next