forumar TM

Discutii libere

Re: forumar TM

Postby Bonnie » Mon Jun 29, 2009 2:13 pm

Coral wrote::lol: Cum era aia "gaina batrana face supa mai buna" ? :lol:

Corale, m-ai omorat. :laughing-rolling: :laughing-rolling:
Vezi ca proverbul ala are si-o continuare. Adica nu cred ca el ar fi fost gaina in cazul de fata. :laughing-rolling: Sau nu la gaina se referea. :mrgreen:
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby Coral » Mon Jun 29, 2009 5:14 pm

:oops: Continuarea nu o mai stiu :mrgreen:

LE: Am gogolit continuarea, asta era?
"Gaina batrana si morcovul tanar fac supa buna" :oops: :biggrin:
* Life can only be understood backwards, but it must be lived forwards.
(Soren Kierkegaard)
Image
Coral
Expert
Expert

Postby D3viLUS » Tue Jun 30, 2009 10:37 pm

ia uite buei cum ne dam nestiutori... etete! :animals-chickencatch: :violence-stickwhack:
Stau si creionez,
Si-mi vine sa iernez...
Image
D3viLUS
Evil inside

Postby Milorad de Bouteille » Tue Jun 30, 2009 10:45 pm

Ei nestiutoare \:d/ \:d/ \:d/
L-a privit fix in ochi pe WW cu ochisorii ei inocenti si a rostit ceea ce gandeam de mult cu totii, dar de jena nu spuneam: GAINA BATRANA :dx :dx :dx
Nu-i asa ca-i dementiala puicuta asta? :D :D :D
Corale :romance-kisscheek:
Excesul de zahar, sare si unsuare dauneaza grav tuturor
(Seniorul Milorad de Bouteille)
Image Image
Milorad de Bouteille
Senior de Butoiesti
Senior de Butoiesti

Postby sasha_eu » Wed Jul 01, 2009 12:20 am

opa, am dat-o pe volaille

WebWanderer wrote:Dragii mei, am impresia ca va cam fura valul. 2000 EUR e de pe planeta asta. Chiar si 4000, pentru unele buzunare. Am o fosta colega de liceu care baga anual o tura in Maldive. 10.000 EUR tura, pentru 2 adulti si un copil de 7 ani (incluzand transport, cazare, masa si ce mai toaca pe acolo). E foarte mult, dar ii tine buzunarul (stabiliti in Elvetia, lucreaza amandoi).

Dar stimabililor, eu spuneam de destinatia aia unde costa nu 4300 ci 43.000. You're missing a digit ...

pai daca nu precizezi, noi suntem proactivi, ne implicam, facem eforturi :mrgreen: aham...important e: deci cumperi ? :P
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby WebWanderer » Wed Jul 01, 2009 8:23 am

Hm. M-ai pus pe ganduri. In afara de Coral care dintre fete mai vine? :twisted:
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby Bonnie » Wed Jul 01, 2009 12:05 pm

WebWanderer wrote:Hm. M-ai pus pe ganduri.

Tu de fapt cu cine vorbesti? Adica cine te-a pus pe ganduri? :D :D
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby Coral » Wed Jul 01, 2009 6:58 pm

Eu, evident :mrgreen:
* Life can only be understood backwards, but it must be lived forwards.
(Soren Kierkegaard)
Image
Coral
Expert
Expert

Postby WebWanderer » Wed Jul 01, 2009 10:39 pm

Coral wrote:Eu, evident :mrgreen:
Hai, treaca de la mine, desi stii si tu ca nu-i asa :P
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby noir » Mon Jul 06, 2009 7:17 am

ce e cu vacantele alea de 4000 de coco? v-ati dilit? e criza bã!

La varu` Pablo in Cuba e 5 dolari pe zi - trabucile, romica si virginele sunt incluse in pret. Drumul costa cam cit un weekend romanesc la Mamaia, cu ciorba de burta si cartoful frate cu romanul.
Alta destinatie ar fi Thailanda unde tot la 5 coco / zi iti iei vaporas cu tot cu echipaj si te duci la pescuit in larg - iti prepara ei pestele, pe plaja, de banii aia. Si cel mai important tips-and-trick este ca nu trebuie, sub nicio forma, sa te uiti in stanga si-n dreapta pe strada, ca te ginesc asiaticele ca esti european si nu mai scapi de ele, fac coada in spatele tau si te hartuiesc pina intri in hotel - asta e gratis. Trebuie sa mergi cu capul in pamant, daca esti insurat sau ceva.. altfel te invarti si te uiti ca prostu` la toate vitrinele din jur si te alegi cu un gang-bang holiday :lol:
Va mai dau idei de destinatii exotice ? Chisinau - cu 100 coco devii interlop local

aia de 4000 mai bine si-ar fi luat un logan la mana a 2-a si ar fi colindat in mod blatist / roadtrip 3 continente. Le-ar mai fi ramas bani.
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby noir » Mon Aug 31, 2009 11:36 am

Daca totul merge ok si nu vor exista evenimente catastrofice in perioada urmatoare, dupa 20 septembrie o sa plec in concediu impreuna cu echipa de Beach Volley a Suediei.
Inevitabil voi trece prin Temeswar unde intentionez sa campez jumatate de zi si o noapte, sa imi odihnesc coloana dupa cele 345465756878743534456 de gropi din drumurile patriei si sa ma pregatesc psihologic pentru mersul civilizat pe autostrada europeana cu maxim 130 km/h ca am auzit ca austriecii nu stiu ce-i aia spaga si daca tot nu m-a oprit, in viata mea, vreun militian in Romanica (becauz i'm 2 fast 4 them!1 :twisted: :mrgreen: ), nu intentionez sa fiu oprit nici in alte tari.
Care s-ar inhaita la o bere? :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby WebWanderer » Mon Aug 31, 2009 12:19 pm

Wii shall try ;)
Tu si domnisoara?
WebWanderer
Master
Master

Postby el_che » Mon Aug 31, 2009 12:24 pm

Codrut e motan, daca imi aduc eu bine aminte. :twisted:
el_che
Master
Master

Postby noir » Mon Aug 31, 2009 12:47 pm

WebWanderer wrote:Wii shall try ;)
Tu si domnisoara?

Cu echipa de BITCH Volley a Suediei, ce nu e clar? :think:

N-am fost niciodata in TM si asta ar fi un motiv pentru care o sa plec din Sb dimineata devreme ca sa ajung acolo repede, sa am timp sa casc gura pe ici pe colo, sa vizitez punctele de interes :lol:
O sa caut locuri de campat pe internetul national si o sa-ti cer (tie sau altor timisoreni de pe aici) pareri despre locatiile pe care le voi gasi. Vreau ceva ieftin, daca se poate chiar gratis, cu mic dejun/prinz/cina si 2 lazi de bere din partea casei, salon de masaj erotic, salon de tatuaje si multe ghivece de flori la geam, deasupra parcarii, sa-mi aruc pe masina dupa care sa iau banii de la Casco sa-mi pot plati concediul. :shifty:
noir
Master
Master

Postby Andi » Mon Aug 31, 2009 1:21 pm

Eu abia astept sa te revad. Si Undo o sa se bucure ca vii.
Sa ne spui exact ziua cand ajungi (asta cand ai s-o stii).
Vrei sa iti cautam cazare? Ce ai insirat tu acolo nu se gaseste la noi in provincie, dar o camera decenta cu mic dejun se poate rezolva.
10 ani de forum.artelecom.ro
Andi
PR-ul za forumului

Postby noir » Mon Aug 31, 2009 1:31 pm

nu va osteniti, mersi fain! O sa caut eu si va cer parerea. Inca nu stiu cind, depinde de mai multi factori. In principiu, in jur de 22-23 sept. :lol:
noir
Master
Master

Postby Andi » Mon Aug 31, 2009 4:04 pm

Soacra mea va implini o varsta rotunda (adica cu 0 in coada) pe 25 septembrie. Din motive care mie imi scapa, ea doreste sa sarbatoreasca acest eveniment (de ce ai sarbatori ca esti oficial si irevocabil batrana? :roll: ). Prin urmare in weekendul 26-27 septembrie noi vom fi plecati la Hunedoara. Sper sa nu avem ghinionul maxim sa vii chiar atunci.
Andi
PR-ul za forumului

Postby Bunny the Lifeguard » Mon Aug 31, 2009 4:13 pm

Mai, la data respectiva sunt si eu gata cu santierul, asa ca mi se elibereaza mie "garsoniera de oaspeti" (camaruta cu buda si cichineta separate in care bag eu vizitatorii, dar in care imi desfasor momentan activitatea de lucru muncitoresc :lol: ). Pe langa forumar la mine in curte (putem sa umflam si o piscina de plastic, daca va trebuie neaparat piscina :P ) mai putem sa facem si un schimb de experienta la filme, sau poate vei avea nevoie de ajutor cu echipa de volei... asa ca ma ofer sa te cazez :lol: si bineinteles, ma angajez sa bag niste beri si in ceilalti forumisti care deja stiu adresa :D si sa n-aud comentarii ca nu puteti veni, n-aveti nici o scuza, ca nu e weekend :mrgreen:
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby sasha_eu » Mon Aug 31, 2009 9:10 pm

adica vei fi plecat de ziua ta ? tsk tsk...si noi care ne pregateam sa iti facem o mega ultra petrecere la casa poporului si invitasem echipa de halterofile ale Suediei :mrgreen:
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby Bunny the Lifeguard » Tue Sep 01, 2009 2:09 pm

Eu inca astept adeziuni de forumar :mrgreen:
nu va inghesuiti, e loc pentru toata lumea :whistle:
.

Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby Andi » Tue Sep 01, 2009 2:48 pm

Noi adezionam.
Aducem si bere daca ne zici de care.
Ca tot trebuie udata masina :)
Andi
PR-ul za forumului

Postby Bunny the Lifeguard » Tue Sep 01, 2009 6:07 pm

Asa, asa, hai sa adunam sarbatoriri, si eu voi sarbatori terminarea santierului :D
Deocamdata suntem doi forumisti confirmati oficial (cu jumatatile de rigoare, bineinteles). Inca asteptam "capitala" si bastinasii care se fac ca nu vad topicul :mrgreen: hai ca unul care n-a dat de ceva vreme pe aici va fi sunat, dar alalalt... :lol: (poate nu vede bine ca citeste forumu' numa' pe muraneagra :mrgreen: )

ps. quote me, it looks funny \:d/
.

Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby noir » Tue Sep 01, 2009 6:54 pm

Count us in, daca totul merge conform planului. Mersi fain pt oferta de cazare, este imbucuratoare, dar o sa mergem la hotel, din motive de a cauza cit mai putin deranj :D
Aducem bere, stixuri, manele, black metal, cocaina si prostituate! Sa fie un forumar adevarat nu ca ceaiurile dansante organizate de Margot in Bucuresti :mrgreen: :lol:

sasha_eu wrote:adica vei fi plecat de ziua ta ? tsk tsk...si noi care ne pregateam sa iti facem o mega ultra petrecere la casa poporului si invitasem echipa de halterofile ale Suediei :mrgreen:

e criza mondiala asa ca ma retrag undeva unde sa pot bea singur, low budget, evident intr-o alta tara ca in asta ma stie lumea si n-am unde sa ma ascund :P :lol:
noir
Master
Master

Postby el_che » Tue Sep 01, 2009 7:11 pm

Am inteles eu bine ? Ziua lu' Noire se serbeaza la Timisoara anul asta ? :lol:
el_che
Master
Master

Postby noir » Tue Sep 01, 2009 7:16 pm

Nu, nu. Trec doar sa iau cadourile :lol:
noir
Master
Master

Previous

Return to Public