Sa gandim cu voce tare...

Discutii libere

Re: Sa gandim cu voce tare...

Postby sasha_eu » Fri Mar 15, 2013 4:36 pm

:lol: :lol: :lol:

eu rad pentru ca tie ti se pare ca plange tare si atunci cand eram la Divan, in centru vechi. mie mi se parea ca e bebe si e firesc sa scanceasca asa. deci e subiectiv. :P
banuiesc ca a mai crescut si ca plange mai tare acum.
oricum ar fi tu esti o persoana cu bun simt si nu vrei sa deranjezi oamenii din jur.
si probabil ca sunt unii care se uita urat indiferent.

ce incercam sa spun, nu sa dau cu parul, ci mai mult amuzandu-ma, e ca e destept si probabil s-a prins ca atunci cand tipa asa inalt inseamna ca:
1. va avea o promitatoare cariera la Opera cand va fi mare
2. voi cedati :lol:

vara-mea a trecut prin etapa in care arunca obiecte, cam ce prindea zbaing! that's fun :D :lol:
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Fri Mar 15, 2013 4:44 pm

Tipa muuuuult mai rau ca atunci la Divan! Ce-i drept nu imi place sa deranjez oamenii din jur. La varianat cu oepra m-am gandit si eu. :D :D :D
La un moment dat mergeam cu el la masaj si cand se plictisea incepea sa urle. Tanti aia care ii facea masaj a zis ca nu a vazut asa ceva in viata ei si ca poate ar fi bine sa il verific la un neurolog. :D :D :D M-am enervat si nu l-am mai dus la masaj acolo! :D :D
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Fri Mar 15, 2013 5:55 pm

Black Witch wrote: M-am enervat si nu l-am mai dus la masaj acolo! :D :D

Mi se pare corect :D
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby WebWanderer » Sat Mar 16, 2013 10:48 pm

Black Witch wrote:La varianat cu öpra m-am gandit si eu.
Umlaut fix deployed :mrgreen:
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby Black Witch » Sat Apr 20, 2013 9:51 pm

Richard e la ai mei. Din motive de spital Germania. Se simte bine acolo doarme toata noaptea bunicii fericiti!
Vorbim in fiecare si si ne vedem (minunile tehnologiei). mama a remarcat ca tipa extrem de tare! :D :D :D

Am prins o turbulenta destul de mare deasupra Carpatilor! Am fost calma si nu m-a afectat deloc, ca chiar incercam sa le calmez pe fetele din spate! :D
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Mon Apr 22, 2013 11:21 pm

Black Witch wrote:Richard e la ai mei. Din motive de spital Germania. Se simte bine acolo doarme toata noaptea bunicii fericiti!
Vorbim in fiecare si si ne vedem (minunile tehnologiei). mama a remarcat ca tipa extrem de tare! :D :D :D

santaj emotional ! :P :P :lol:

Black Witch wrote:Am prins o turbulenta destul de mare deasupra Carpatilor! Am fost calma si nu m-a afectat deloc, ca chiar incercam sa le calmez pe fetele din spate! :D

bravoooo :) :) :) sunt mandra de tine. :D
si eu am calatorit saptamana trecuta, in total 4 zboruri si am fost ok. cu mici emotii, dar overall ok. cel putin primele 2 au fost breeeeezy.
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Sat May 18, 2013 11:59 pm

Intre timp am aflat ca avionele pot ateriza si pe burta! M-am mai linstit. :D :D :D
Am zburat cu taromul si a fost ok!
Black Witch
vrajitoare

Postby Black Witch » Sun May 26, 2013 3:28 pm

Zilele astea ne-am seama ca suntem in Bucuresti in septembrie si ca e Festivalul George Enescu. Din pacate nu am reusit sa gasim bilete decat la 3 concerte :( !
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Fri Jun 07, 2013 4:39 pm

biletele se vand gradual.
intai se lanseaza abonamentele.
apoi si bilete.
de ex biletele pentru serile de dans nu sunt inca spre vanzare.
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby sasha_eu » Thu Jun 20, 2013 11:12 pm

ii voi scrie lui Andi, ca ei i-am trimis acum ceva timp si o lista cu ce sa viziteze in Bucuresti.
Andi, pe langa lista aia, am mai scris odata demult si aici.
si adaug si cele de mai jos.

e vara si aici.
orice oras mare are colturi iubite, care il fac sa fie al tau irecuperabil, in sensul ca nici dupa 30 ani nu le vei putea da alte sensuri. e ca o vata de zahar pe care o mananci cu toate degetele si fiecare rid din amprenta e acolo, umplut cu firide de zahar afanat.
colturile care se simt dupa ce lumea se intoarce acasa de pe la serviciu, dupa ce studentii pleaca acasa vara, iar copiii nu se mai duc pe la scoli, cand ninge sau imediat dupa o ploaie, ploaie din aceea de vara, cand toarna cu galeata calda cu plouii mari, se umplu strazile pe la capete si calci in apa pana la glezna, te miri ca-i calda si transparenta, te uiti in sus si te gandesti ca asa seamana a ploaie tropicala cum ai vazut tu in filme.
la Casin canta corul bizantin, la Stavropoleus la fel, iei magnolii din Herastrau si liliac din Floreasca si alergi aiurea pe strazi - atunci e liniste, Andi, e atat de liniste incat vorbesti cu gropile din asfalt si le intrebi de sanatate.
cand mergi seara pe la Ateneu si cineva in spatele tau canta o arie, fara sa te cunoasca, nu canta pentru tine, nici macar pentru el, canta asa ca ii e draga viata si-i dulce cand vrea ea si cand vrei tu sa vrea.
cand iei un quiche de la French Bakery si te asezi pe o bancuta si asculti vreun concert din apropiere, megi pe langa monumentul cu maslina si-ti amintesti ca e mult mai mult e atat, te joci cu petalele galbene de pe langa bustul artistic al dlui Coposu. te-ai opri la Humanitas-ul din colt, dar iti amintesti ca e unul mai mare si mult mai fain in jos, inspre Cismigiu.
cand mergi la o gradina de vara si e cald, dar racoare si copaci si verde si te minunezi cum exista acel loc in mijlocul altuia plin si zgomotos si savurezi fiecare clipa. si e bine, tare bine. si te gandesti cu mintea ta cum de exista razboaie si ura si furie cand exista copaci de iubit si acre te iubesc inapoi.
cand iei o salata braziliana de la Omnivore's, bei o limonada de capsune cu zmeura sau mananci o ingetata de casa de la Venchi (ciocolata cu portocale).
cand mergi vara, in weekend pe strazi si nu e nimeni. dar nimeni. poti juca sotronul cu gazele de pe trotuar si invita si cele de pe strada la o mini petrecere in familie, de-abia mai trece cate-o masina din an in Paste sa shake down the house.
cand mergi la brunch, apoi sa te uiti la carti in librarii, apoi de voie pe jos.
cand te plimbi de-a luda si gasesti la fiecare colt cate un anticariat si cate un magazin cu decoratiuni. nu stii in care sa intri prima data si te zgaiesti in vitrine cu un zambet oglindit, asa ca ajungi pe strazile din spatele Kiseleff-ului, pe Roma, Paris, Brazilia si dai un mesaj "am ajuns la Paris!".
cand o iei pe jos de la Televiziune spre Victoriei, cu bicicleta sau pe jos, e apus de soare si totul e auriu in jur: cateii, asfaltul, iarba, florile, oameni. mai ales oamenii.
cand mergi in parc si treci de clopotele ding-a-lin-fin de la intrare, de cerul de copaci inalti, si-s oameni pe role, pe iarba, asculta muzica, deseneaza, picteaza, stau la picnic in Gradina japoneza.
cand mergi pentru prima data la motoare (sper sa redeschida) si a a cool frenzy around you, toata lumea ti se pare simpatica, ajungi sa cunosti 25 de persoane in jur, inclusi pe tipul care intotdeauna iti cere ferm 1 leu sa-si ia bere.
cand treci pe langa biserica anglicana, scuturi cu papucii nisipul de la Ioanid si mergi la o ceainarie. oricare. sa zicem Bernschutz&Co, dar poate fi si Infinitea ca e mai cosy si merge bine seara.
cand treci pe langa Maison de la Porcelaine a surorilor Wagner si mangai o matza intalnita in cale, apoi iti vezi de drum ca ai intarziat si lumea te asteapta la Green hours sau la OAR unde miroase a tutun de cirese si a green apples.
nimeni nu vrea sa stea inauntru.
cand mergi in zig zag pe Victoriei si te holbezi la statuile ascunse, stranii, poate mistice pe care le au unele curti.
cand stai si citesti pe la o cafenea sau intr-un parc, si e soarele cald, dar tu esti la umbra si-i asa de bine ca parca filele se dau singure mai repede.
cand mergi spre seara oriunde. sa zicem de la Armeneasca spre TNB. si cerul ala mare de deasupra e si mai mare si se vede tot in zare.
sigur vreo casa mai aratoasa pe langa care treci are un eveniment, sigur e o petrecere, asa light si chill de vara.

nah gata, iti mai scriu si alta data. :)
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Andi » Thu Jun 20, 2013 11:22 pm

Ce zen esti... :romance-kisscheek:
Mi-ar placea sa pot si eu sa descopar locuri atat de frumoase in orasul meu... Dar e chestie de stare. Ce fericita esti ca o ai...
10 ani de forum.artelecom.ro
Andi
PR-ul za forumului

Postby sasha_eu » Thu Jun 20, 2013 11:30 pm

:romance-kisscheek:
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Bonnie » Fri Jun 21, 2013 7:28 am

Foarte frumos :dx
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby WebWanderer » Fri Jun 21, 2013 3:17 pm

Andi wrote:Ce zen esti... :romance-kisscheek:
Mi-ar placea sa pot si eu sa descopar locuri atat de frumoase in orasul meu... Dar e chestie de stare. Ce fericita esti ca o ai...

Eu am bantuit cu ani in urma prin Arad si am ajuns la un moment dat pe o strada pe care nu mai calcasem de prin liceu, sa fi tot fost mai bine de 10 ani, poate 15 cand am nimerit din nou pe acolo. Da, intr-adevar e chestie de stare. Mi-am amintit stari, oameni, discutii, pana si vremea de atunci. E ciudat cum functioneaza creierul uneori. La mine, de exemplu, imaginile imi evoca tot felul de amintiri, insa mirosurile de exemplu parca actioneaza si mai "direct".

E o legatura intre mirosuri si memorie, nu mai stiu, a fost studiata.
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby sasha_eu » Fri Jun 21, 2013 4:11 pm

da, si la mine e la fel.
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Bonnie » Fri Jun 21, 2013 4:30 pm

Si la mine tot mirosurile aduc cele mai multe amintiri.
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby sasha_eu » Sat Jun 22, 2013 12:15 pm

mananc cereale si citesc un articol despre how grains are killing you slowly.
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby WebWanderer » Sat Jun 22, 2013 11:14 pm

sasha_eu wrote:mananc cereale si citesc un articol despre how grains are killing you slowly.

Sharing is caring, you cereal killer ;).
WebWanderer
Master
Master

Postby sasha_eu » Mon Jul 29, 2013 2:23 pm

my Goooo....cat costa un bilet de tren. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dada, stiu, la ailalti e mai scump. let me be. :mrgreen: :mrgreen:
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Mon Jul 29, 2013 9:58 pm

Catre unde?
Black Witch
vrajitoare

Postby sasha_eu » Tue Jul 30, 2013 9:32 am

catre oriunde in tara
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby sasha_eu » Wed Sep 04, 2013 6:48 pm

mi se pare f interesante urm subiecte:
rosia montana
conflictul din siria
cainii maidanezi

fiecare dintre are potentialul mare de a genera noi tipuri de abordari ale unor situatii si de a lasa locul de desfasurare si formare a unor noi atitudini si mentalitati.
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby noir » Wed Sep 04, 2013 10:31 pm

hipstereala mare cu rosia montana aia.
maidanezi? sa-i trimita in Franta la baroneasa. Sa-i tina la ea acasa. Pe toti
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby Black Witch » Thu Sep 05, 2013 10:33 am

Rosia montana - O sa ii faca Ponta pe toti la buzunar si o sa isi asigure si alegerile prezidentiale din spaga luata!
Cainii comunitari - protestatarii sa ii ia acasa sau sa scoata bani din buzunar sa le construiasca adaposturi. Cainii sunt imprevizibili nu poti sa ii lasi liberi pe strazi. Societatea civila sa ia atitudine sa nu ii mai hraneasca in fata blocului sau pe langa restaurante.
Sau se dezvolta o latura turistica a Bucurestiului ... jungla de caini! Invitam turistii le facem Training le dam echipamente si ii lasam sa se plimbe prin jumgla! Cine scapa ia un premiu.
Black Witch
vrajitoare

Postby noir » Sat Sep 14, 2013 10:38 pm

Lucian Maruta, Mandruta, Caruta whatever, ala... mi se pare ca e un fel de Dan Diaconescu mai modern, asa, al facebook-ului.
Il urmaresc de vreo 2 ani ca mi s-a parut ca avem cateva chestii in comun, dar a devenit atat de spamagiu si atat de activ incat ma intreb daca are si altceva de facut in afara de a sta pe facebook fiind postacul no. 1 al propriului brand: "desteptul dintr-o tara de inapoiati"
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

PreviousNext

Return to Public