Register    Login    Forum    FAQ

Board index » Neserioase » E-pinii

Post new topic Reply to topic  [ 141 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: locuri, chestii, trestii, socoteli
 Post Posted: Tue Oct 23, 2007 11:02 pm 
zana padurilor

mi-e dor de ceva interesant. poate de o expozitie, de un spectacol, nici eu nu stiu exact. u2ii nu-si intind aripile pt nici un cocert la orizont, vine ploaia si parcurile si gradinile sunt cam out of the season.
ma gandeam sa trecem aici chestii de facut in timpul liber. dar nu neaparat o insiruire infinita de date, ci mai mult lucruri posibile, realizabile, locuri, chestii de vazut, de facut in timpul liber s.a.m.d.
am incercat sa ma uit pe ceva prezentari/recenzii - toate sunt insipide si pe undeva isi cam rateaza targetul, asta daca nu cumva targetul lor reprezinta niste oameni insipizi.
cu alte cuvinte, ce facem asta seara, maine pe la pranz, poimaine dimineata ? :)

I'm not a rebel, I'm just unstable

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Tue Oct 23, 2007 11:50 pm 
Master
Master

Eu vizitez doua concerte in 5 zile .... sambata la Pink Martini ( siameza, cred ca ti-ar placea concertul asta ) si miercuri la Deep Purple ... la primul merg cu ea_che ... lasam copilul cu bunicii si ne facem de cap sambata seara ...
:D
Al doilea concert il voi savura impreuna cu tata ... e un fel de "thank you for my musical education" :mrgreen: :rock:

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Wed Oct 24, 2007 9:20 am 
Master
Master

eu sa fi fost in Bucuresti, m-as fi dus in weekend la Targul Mosilor, la MTR...
Si zau ca m-as duce la Pink Martini - Sashu, sigur ti-ar placea... Cat despre Deep Purple, fie-mea ne trage tare de tot de maneca insa tare mi-e teama sa nu ma dezamageasca....

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Wed Oct 24, 2007 9:28 am 
Master
Master

Mdap .... e posibil sa nu fie Deep Purple asa cum ar trebui sa fie .... desi ... pana acum nu m-au dezamagit "batraneii" veniti in concerte pe-aici.

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Wed Oct 24, 2007 9:55 am 
Master
Master

pe Sachil cred ca l-a dezamagit Beyonce :lol: ca nu mai zice nimicuta 8)

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Wed Oct 24, 2007 10:45 pm 
zana padurilor

mi-ar placea, piti, dar nu stiu daca un concert intreg. e frumos ce canta ei, dar am impresia uneori ca merg pe aceleasi nuante, intrand in monotonie
i-am spus lui taica-miu, care era mare fan led zep in tinerete, ca, uite, tata, fac astia concert aniversar, iar tata a comentat ca toti bosorogii fac acum concerte :? :lol:

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Wed Oct 24, 2007 11:20 pm 
Master
Master

2-15 noiembrie - Festivalul National de Teatru, ocazie buna pt mine si cei cu care umblu sa mai recuperam, ca n-am mai fost la teatru de n-unitati-de-timp si asta ar fi o scuza numa' buna pentru un maraton nesimtit. Aleseseram cateva piese si dupa ce am facut un calcul si a iesit o suma de 3 milioane si ceva pt fiecare :lol:, am devenit ceva mai selectivi: au ramas doar 8 piese pana la urma. Abia astept sa vad "Nasul", dupa Gogol (sunt lesinata dupa fabuloasele-i Povestiri din Petersburg), si niste piese de Radu Afrim. Si ma mai duc si la chestia aia cu dans de Vera Mantero, tanti care nu stiu cine e dar cica e mare lucru ca a venit in .ro, de vor ceilalti neaparat sa mearga. Nu ma omor dupa spectacole de dans, dar raman deschisa.

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Sat Oct 27, 2007 11:21 pm 
Master
Master

sasha_eu wrote:
mi-ar placea, piti, dar nu stiu daca un concert intreg. e frumos ce canta ei, dar am impresia uneori ca merg pe aceleasi nuante, intrand in monotonie

mare pacat daca n-ai fost ... n-a fost deloc monoton ... a trecut de la Bolero la jazz, prin samba si muzica cubaneza, melodii japoneze si italiene ... a fost foarte frumos concertul ...

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Sun Oct 28, 2007 1:56 am 
zana padurilor

io nu contest ca nu trec,...doar ca trec ca prin intermediul aceleiasi note. am vazut o parte dintr-un concert de-al lor la tv.
dar poate ma insel.

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Mon Oct 29, 2007 11:04 am 
Master
Master

Nu stiu, nu-mi dau seama daca au cantat tot concertul numai in Re :lol: :P, dar a fost tare fain. :D

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Tue Oct 30, 2007 9:56 am 
Master
Master

deci nu vin la Deep Purple :? Pitik a fost trimis val-vartej pana in Maramu', asa ca de una singura nu pot pentru ca sa indraznesc :lol:

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Tue Oct 30, 2007 9:58 am 
Master
Master

Eu o sa merg ... sunt tare curios cum o sa fie .... bine ca nu se mai anunta ploaie ...

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Fri Nov 02, 2007 12:01 am 
Master
Master

Steve Morse a fost foarte bun, a suplinit cu brio "veteranul". Gillan, putin obosit si totusi a sustinut un concert fain. Mi se pare corecta cronica de aici :
http://metropotam.ro/La-zi/2007/11/art0377313829-Concert-Deep-Purple-perfect-strangers/

In ciuda tuturor balbaielilor .... organizatorii cu intrarea pe stadion, sunetul care a cazut de vreo 5 ori ... atmosfera a fost superba ... iar finalul cu dialogul chitara - public a fost chiar fantastic ...

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Fri Nov 02, 2007 9:45 am 
Master
Master

am aflat si eu ca a fost fain - am o colega de birou care mi-a relatat, ba chiar mi-a dat telefon la solo-ul lui MOrese :)

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Thu Dec 13, 2007 1:47 pm 
Master
Master

Quote:
Iron Maiden canta la Bucuresti
METALHEAD.ro va ofera in exclusivitate o stire senzationala !
O noua confirmare in calendarul evenimentelor de anul viitor: legendara trupa rock Iron Maiden va concerta la Bucuresti pe 4 august 2008! Organizat de Emag!c Entertainment, concertul face parte din turneul “Somewhere Back in Time” si va avea loc pe Stadionul Cotroceni (Progresul).
In februarie 2008 Iron Maiden va lansa un dublu DVD, “Live After Death”, ce cuprinde imagini filmate in martie 1985 in timpul celor 4 concerte sold-out sustinute in Long Beach Arena din Los Angeles, in cadrul turneului Powerslave. “Live After Death” nu a fost disponibil in ultimii 15 ani, aceasta reeditare fiind asteptata de fanii din intreaga lume! Concomitent cu lansarea DVD-ului, Iron Maiden va demara un nou turneu mondial, “Somewhere Back in Time”, care va cuprinde si Romania, pe 4 august 2008. Turneul va oferi fanilor Iron Maiden sansa de a vedea cel mai elaborat si spectaculos show al trupei, ce se va concentra asupra albumelor lansate in anii ‘80 si va beneficia de legendara scena egipteana din Powerslave Tour.

Profile E-mail  

Post subject:
 Post Posted: Thu Dec 13, 2007 2:28 pm 
Master
Master

am vazut si eu ca au confirmat pe site-ul lor... deci, Bruce vine din nou in Romania, inseamna ca i-a placut asta vara pe Litoral, cand a fost in postura de comentator la un show aviatic :lol:

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Thu Dec 13, 2007 3:02 pm 
Master
Master

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live, aces high.
;)

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Sat Dec 15, 2007 2:41 pm 
Master
Master

ziceti un local mai chill asa, eventual cu jazz, unde sa se poata sta la o poveste, o narghilea, o maslina...

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Sun Jan 20, 2008 2:03 pm 
Master
Master

S-a deschis ier Hard Rock Cafe in Bucuresti. Am fost. A fost bautura moca deci a fost fain, intr-o maniera romineasca (ca in Leana & Costel) ma gindeam ca ar fi interesant sa iau si acasa :P :P :lol:
In sfirist o circiuma occidentala si in Romanica. E mare, e aerisita bine, sonorizarea e buna, muzica e excelenta iar preturile nu stiu cum sunt ca n-am vazut meniul.
A fost cam pustiu in seara de inaugurare. Doar citiva trupeti la costum ce si-au parcat Q7-urile afara si au venit in compania unor gagici ce s-au costumat "corespunzator" (o geaca de piele, un pantalon de piele, etc) :lol:

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Thu Jan 24, 2008 12:22 am 
zana padurilor

chestie faina pt copii, la antipa:

http://www.antipa.ro/pnoutati.php

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Thu Jan 24, 2008 9:40 am 
Master
Master

noire wrote:
S-a deschis ier Hard Rock Cafe in Bucuresti. Am fost. A fost bautura moca deci a fost fain, intr-o maniera romineasca (ca in Leana & Costel) ma gindeam ca ar fi interesant sa iau si acasa :P :P :lol:
In sfirist o circiuma occidentala si in Romanica. E mare, e aerisita bine, sonorizarea e buna, muzica e excelenta iar preturile nu stiu cum sunt ca n-am vazut meniul.
A fost cam pustiu in seara de inaugurare. Doar citiva trupeti la costum ce si-au parcat Q7-urile afara si au venit in compania unor gagici ce s-au costumat "corespunzator" (o geaca de piele, un pantalon de piele, etc) :lol:

am citit ca la eveniment au concertat Holografii! Nebunaticule, te-am prins: ai fost s-o asculti pe aia cu ''si baieti plang cateodata'' :lol:

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Thu Jan 24, 2008 10:50 am 
Master
Master

da? nu stiam ca au cintat. Probabil au facut asta inainte sa ajung eu. :lol:

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Mon Jan 28, 2008 8:14 am 
Mashtera
Mashtera

Pentru ca pozele le de la Aerobatics nu au iesit bine, am sa va pun niste poze facute de un amic, fotograf profsionist, care le-a si publicat aici de altfel. Sper sa va placa.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Mon Jan 28, 2008 8:04 pm 
zana padurilor

omg, ce face oamenii aiaaa :shock: :dark pale running scared:

Profile  

Post subject:
 Post Posted: Mon Jan 28, 2008 8:53 pm 
Mashtera
Mashtera

sasha_eu wrote:
omg, ce face oamenii aiaaa :shock: :dark pale running scared:

Oamenii aia ie nebuni rau, dar a fost tare fain!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 141 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Board index » Neserioase » E-pinii