locuri, chestii, trestii, socoteli

Creati un topic pentru fiecare produs pe care doriti sa-l comentati

locuri, chestii, trestii, socoteli

Postby sasha_eu » Tue Oct 23, 2007 11:02 pm

mi-e dor de ceva interesant. poate de o expozitie, de un spectacol, nici eu nu stiu exact. u2ii nu-si intind aripile pt nici un cocert la orizont, vine ploaia si parcurile si gradinile sunt cam out of the season.
ma gandeam sa trecem aici chestii de facut in timpul liber. dar nu neaparat o insiruire infinita de date, ci mai mult lucruri posibile, realizabile, locuri, chestii de vazut, de facut in timpul liber s.a.m.d.
am incercat sa ma uit pe ceva prezentari/recenzii - toate sunt insipide si pe undeva isi cam rateaza targetul, asta daca nu cumva targetul lor reprezinta niste oameni insipizi.
cu alte cuvinte, ce facem asta seara, maine pe la pranz, poimaine dimineata ? :)
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby el_che » Tue Oct 23, 2007 11:50 pm

Eu vizitez doua concerte in 5 zile .... sambata la Pink Martini ( siameza, cred ca ti-ar placea concertul asta ) si miercuri la Deep Purple ... la primul merg cu ea_che ... lasam copilul cu bunicii si ne facem de cap sambata seara ...
:D
Al doilea concert il voi savura impreuna cu tata ... e un fel de "thank you for my musical education" :mrgreen: :rock:
el_che
Master
Master

Postby pitika » Wed Oct 24, 2007 9:20 am

eu sa fi fost in Bucuresti, m-as fi dus in weekend la Targul Mosilor, la MTR...
Si zau ca m-as duce la Pink Martini - Sashu, sigur ti-ar placea... Cat despre Deep Purple, fie-mea ne trage tare de tot de maneca insa tare mi-e teama sa nu ma dezamageasca....
Image
„Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri... pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine“
pitika
Master
Master

Postby el_che » Wed Oct 24, 2007 9:28 am

Mdap .... e posibil sa nu fie Deep Purple asa cum ar trebui sa fie .... desi ... pana acum nu m-au dezamagit "batraneii" veniti in concerte pe-aici.
el_che
Master
Master

Postby pitika » Wed Oct 24, 2007 9:55 am

pe Sachil cred ca l-a dezamagit Beyonce :lol: ca nu mai zice nimicuta 8)
Image
„Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri... pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine“
pitika
Master
Master

Postby sasha_eu » Wed Oct 24, 2007 10:45 pm

mi-ar placea, piti, dar nu stiu daca un concert intreg. e frumos ce canta ei, dar am impresia uneori ca merg pe aceleasi nuante, intrand in monotonie
i-am spus lui taica-miu, care era mare fan led zep in tinerete, ca, uite, tata, fac astia concert aniversar, iar tata a comentat ca toti bosorogii fac acum concerte :? :lol:
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby Aristita » Wed Oct 24, 2007 11:20 pm

2-15 noiembrie - Festivalul National de Teatru, ocazie buna pt mine si cei cu care umblu sa mai recuperam, ca n-am mai fost la teatru de n-unitati-de-timp si asta ar fi o scuza numa' buna pentru un maraton nesimtit. Aleseseram cateva piese si dupa ce am facut un calcul si a iesit o suma de 3 milioane si ceva pt fiecare :lol:, am devenit ceva mai selectivi: au ramas doar 8 piese pana la urma. Abia astept sa vad "Nasul", dupa Gogol (sunt lesinata dupa fabuloasele-i Povestiri din Petersburg), si niste piese de Radu Afrim. Si ma mai duc si la chestia aia cu dans de Vera Mantero, tanti care nu stiu cine e dar cica e mare lucru ca a venit in .ro, de vor ceilalti neaparat sa mearga. Nu ma omor dupa spectacole de dans, dar raman deschisa.
There is fiction in the space between you and me.
Aristita
Master
Master

Postby el_che » Sat Oct 27, 2007 11:21 pm

sasha_eu wrote:mi-ar placea, piti, dar nu stiu daca un concert intreg. e frumos ce canta ei, dar am impresia uneori ca merg pe aceleasi nuante, intrand in monotonie

mare pacat daca n-ai fost ... n-a fost deloc monoton ... a trecut de la Bolero la jazz, prin samba si muzica cubaneza, melodii japoneze si italiene ... a fost foarte frumos concertul ...
el_che
Master
Master

Postby sasha_eu » Sun Oct 28, 2007 1:56 am

io nu contest ca nu trec,...doar ca trec ca prin intermediul aceleiasi note. am vazut o parte dintr-un concert de-al lor la tv.
dar poate ma insel.
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby el_che » Mon Oct 29, 2007 11:04 am

Nu stiu, nu-mi dau seama daca au cantat tot concertul numai in Re :lol: :P, dar a fost tare fain. :D
el_che
Master
Master

Postby pitika » Tue Oct 30, 2007 9:56 am

deci nu vin la Deep Purple :? Pitik a fost trimis val-vartej pana in Maramu', asa ca de una singura nu pot pentru ca sa indraznesc :lol:
Image
pitika
Master
Master

Postby el_che » Tue Oct 30, 2007 9:58 am

Eu o sa merg ... sunt tare curios cum o sa fie .... bine ca nu se mai anunta ploaie ...
el_che
Master
Master

Postby el_che » Fri Nov 02, 2007 12:01 am

Steve Morse a fost foarte bun, a suplinit cu brio "veteranul". Gillan, putin obosit si totusi a sustinut un concert fain. Mi se pare corecta cronica de aici :
http://metropotam.ro/La-zi/2007/11/art0377313829-Concert-Deep-Purple-perfect-strangers/

In ciuda tuturor balbaielilor .... organizatorii cu intrarea pe stadion, sunetul care a cazut de vreo 5 ori ... atmosfera a fost superba ... iar finalul cu dialogul chitara - public a fost chiar fantastic ...
el_che
Master
Master

Postby pitika » Fri Nov 02, 2007 9:45 am

am aflat si eu ca a fost fain - am o colega de birou care mi-a relatat, ba chiar mi-a dat telefon la solo-ul lui MOrese :)
Image
pitika
Master
Master

Postby el_che » Thu Dec 13, 2007 1:47 pm

Iron Maiden canta la Bucuresti
METALHEAD.ro va ofera in exclusivitate o stire senzationala !
O noua confirmare in calendarul evenimentelor de anul viitor: legendara trupa rock Iron Maiden va concerta la Bucuresti pe 4 august 2008! Organizat de Emag!c Entertainment, concertul face parte din turneul “Somewhere Back in Time” si va avea loc pe Stadionul Cotroceni (Progresul).
In februarie 2008 Iron Maiden va lansa un dublu DVD, “Live After Death”, ce cuprinde imagini filmate in martie 1985 in timpul celor 4 concerte sold-out sustinute in Long Beach Arena din Los Angeles, in cadrul turneului Powerslave. “Live After Death” nu a fost disponibil in ultimii 15 ani, aceasta reeditare fiind asteptata de fanii din intreaga lume! Concomitent cu lansarea DVD-ului, Iron Maiden va demara un nou turneu mondial, “Somewhere Back in Time”, care va cuprinde si Romania, pe 4 august 2008. Turneul va oferi fanilor Iron Maiden sansa de a vedea cel mai elaborat si spectaculos show al trupei, ce se va concentra asupra albumelor lansate in anii ‘80 si va beneficia de legendara scena egipteana din Powerslave Tour.
el_che
Master
Master

Postby pitika » Thu Dec 13, 2007 2:28 pm

am vazut si eu ca au confirmat pe site-ul lor... deci, Bruce vine din nou in Romania, inseamna ca i-a placut asta vara pe Litoral, cand a fost in postura de comentator la un show aviatic :lol:
Image
pitika
Master
Master

Postby WebWanderer » Thu Dec 13, 2007 3:02 pm

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live, aces high.
;)
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby noir » Sat Dec 15, 2007 2:41 pm

ziceti un local mai chill asa, eventual cu jazz, unde sa se poata sta la o poveste, o narghilea, o maslina...
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby noir » Sun Jan 20, 2008 2:03 pm

S-a deschis ier Hard Rock Cafe in Bucuresti. Am fost. A fost bautura moca deci a fost fain, intr-o maniera romineasca (ca in Leana & Costel) ma gindeam ca ar fi interesant sa iau si acasa :P :P :lol:
In sfirist o circiuma occidentala si in Romanica. E mare, e aerisita bine, sonorizarea e buna, muzica e excelenta iar preturile nu stiu cum sunt ca n-am vazut meniul.
A fost cam pustiu in seara de inaugurare. Doar citiva trupeti la costum ce si-au parcat Q7-urile afara si au venit in compania unor gagici ce s-au costumat "corespunzator" (o geaca de piele, un pantalon de piele, etc) :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby sasha_eu » Thu Jan 24, 2008 12:22 am

chestie faina pt copii, la antipa:

http://www.antipa.ro/pnoutati.php
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby pitika » Thu Jan 24, 2008 9:40 am

noire wrote:S-a deschis ier Hard Rock Cafe in Bucuresti. Am fost. A fost bautura moca deci a fost fain, intr-o maniera romineasca (ca in Leana & Costel) ma gindeam ca ar fi interesant sa iau si acasa :P :P :lol:
In sfirist o circiuma occidentala si in Romanica. E mare, e aerisita bine, sonorizarea e buna, muzica e excelenta iar preturile nu stiu cum sunt ca n-am vazut meniul.
A fost cam pustiu in seara de inaugurare. Doar citiva trupeti la costum ce si-au parcat Q7-urile afara si au venit in compania unor gagici ce s-au costumat "corespunzator" (o geaca de piele, un pantalon de piele, etc) :lol:

am citit ca la eveniment au concertat Holografii! Nebunaticule, te-am prins: ai fost s-o asculti pe aia cu ''si baieti plang cateodata'' :lol:
Image
pitika
Master
Master

Postby noir » Thu Jan 24, 2008 10:50 am

da? nu stiam ca au cintat. Probabil au facut asta inainte sa ajung eu. :lol:
noir
Master
Master

Postby simsim42 » Mon Jan 28, 2008 8:14 am

Pentru ca pozele le de la Aerobatics nu au iesit bine, am sa va pun niste poze facute de un amic, fotograf profsionist, care le-a si publicat aici de altfel. Sper sa va placa.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Falsehood is easy,truth is so difficult!!
simsim42
Mashtera
Mashtera

Postby sasha_eu » Mon Jan 28, 2008 8:04 pm

omg, ce face oamenii aiaaa :shock: :dark pale running scared:
Image

sasha_eu
zana padurilor

Postby simsim42 » Mon Jan 28, 2008 8:53 pm

sasha_eu wrote:omg, ce face oamenii aiaaa :shock: :dark pale running scared:

Oamenii aia ie nebuni rau, dar a fost tare fain!
Falsehood is easy,truth is so difficult!!
simsim42
Mashtera
Mashtera

Next

Return to E-pinii