Cu cine votezi in turul 2?

Comentarii si discutii pe tema fixa. Fara chat, ca se sterge.

Cu cine?

Cu Basescu, Udrea, Boc, Videanu, Pogea, EBA si restul handicapatilor
4
40%
Cu Geoana, Vanghelie, Nastase, Iliescu si alti comunisti basinosi
0
No votes
Nu ma pot hotari care-s mai buni, ii voi vota pe toti. Sunt fantastici si geniali
2
20%
Ma imbat cu o noapte inainte si nu ma duc, si-asa n-are rost - toti sunt extraordinari, pot sta acasa, va cistiga un bun gospodar, competent, un presedinte adevarat
2
20%
O sa votez de mai multe ori, in mai multe locuri, turismul electoral de sezon este ultima fita
1
10%
Nu zic nimanui cu cine votez, ce dracu? Nu vrea scandal.
1
10%
Elodia traieste! A fost vazuta cu Michael, la IMAX, in noul Mall Cotroceni. Aveau bilete la This is it
0
No votes

Total votes : 10

Cu cine votezi in turul 2?

Postby noir » Sun Nov 22, 2009 11:59 pm

parerea ta conteaza 8-)
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Re: Cu cine votezi in turul 2?

Postby el_che » Mon Nov 23, 2009 12:18 am

Probabil o sa stau acasa si o sa-i las sa se bata in autocare.

Si pentru prima oara ... sunt de acord cu regionalizarea Romaniei. Chiar si separarea. :twisted:
el_che
Master
Master

Postby noir » Mon Nov 23, 2009 12:24 am

regionalizarea e foarte buna, urmind separarea dupa vreo 2-4 ani cind anumite zone (stim care) o sa fie lovite de un faliment mai zdrobitor decit cel de care a avut parte Caritas-ul :lol:
it took 9 years for scientists to crack the human genome just to tell me I share 60% of same DNA as a banana
noir
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Mon Nov 23, 2009 1:13 am

Bai, da' cum o separam? Oameni care muncesc si oameni care nu, oameni isi care merita soarta si oameni care nu, oameni care cred in spiridusi si oameni care cred in zane sau oameni care au emigrat de fapt, fie si cu mintea? Cam greu, eu zic sa mai asteptam 10-20 de ani ca iese Potarca presedinte si in sfarsit vom fi acolo unde trebuia sa fim :mrgreen:
.

you will not ignore my signature! :lol:
Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby noir » Mon Nov 23, 2009 9:26 am

ce sa mai asteptam atita? NEWSFLASH: viata e scurta (si merita traita - ca sa o citez pe celebra posesoare de megane care mergea cu 260km/h sau cit zicea ea :lol: ). Ma gindesc la un biznis de succes: un fond de colonizare (c) :idea: . Adica un fond de investitii in care banii strinsi vor fi bagati in parcele de teren ieftine din Australia urmind ca toti investitorii sa plece acolo cind fondul ajunge la maturitate. Operatiunea va fi numita "Gusteri pentru canguri" (renuntam la politicienii nostri pt cangurii vostri). Sau cam asa ceva. Eu zic ca ar fi un succes, nu ca mizerile alea de SIF-uri unde si-au pierdut romanasii aia 10 milioane de lei vechi, cu greu agonisiti.

Deci nu e schema ponzi. Banii din fondul de colonizare (c) se vor duce strict catre asseturi necesare: pamint in pustiu, conserve, corturi, carbuni, gratare, butoaie cu bere, butoaie cu vin, butoaie cu rom, butoaie cu tequilla, seminte de cinepa (indiana - pt agricultura), laptopuri, abonamente 3G si wireless, undite, bare metalice (pentru silueta doamnelor, sa faca miscare :mrgreen: ), carne de mici, carne de porc, cutii cu pizza, plicuri si coli A4 ca sa trimitem scrisori anonime vecinilor pe care nu i-am suportat niciodata si cam atita. Ce ar mai trebui? Eu zic ca e destul pt a pune bazele unei noi civilizatii 8)
Last edited by noir on Mon Nov 23, 2009 2:58 pm, edited 1 time in total.
noir
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Mon Nov 23, 2009 11:37 am

i-am auzit pe tot mai multi cu Australia. Unul mi-a cerut si recomandare si m-a pus ca "referinta", sa ma sune aia sa le spun ca e valabil :mrgreen: Eu am un prieten (fost coleg de facultate) care s-a si dus pe acolo (via Germania). Acum are o prietena asiatica draguta :lol: E ok Australia :lol:
.

Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby gargarita » Mon Nov 23, 2009 12:23 pm

Bunny the Lifeguard wrote: Acum are o prietena asiatica draguta :lol: E ok Australia :lol:

Si crezi ca o sheruieste ? :lol:
Image
gargarita
buburuza

Postby Bunny the Lifeguard » Mon Nov 23, 2009 12:48 pm

nu, dar mi-a zis ca sunt fooooaaaaarte multi asiatici/e pe acolo :mrgreen: e pentru toata lumea :lol:
.

Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby noir » Mon Nov 23, 2009 1:12 pm

Australia e cea mai tare. Nu-i nici dracu pe continentul ala imens. Cum crezi c-au ajuns sa fie asa de buni in MotoGP? vezi Casey Stoner, Chris Vermeulen, Mick Doohan, Wayne Gardner. Pai au unde sa se dea cu flasnetele! cit vezi cu ochii si cit incape harta intr-un SD de 4 GB al GPS-ului, nu-i nici dracu, doar 3 canguri si 5 sopirle. Se dau cu 300 pina li se termina benzina fara sa-si faca griji ca se gaseste vreun gopodar sa-si intoarca dacia papuc pe dubla continua.
La servici se duc cu placa de surf sub brat. E plin de irlandezi deci e atmosfera de petrecere si plin de circiumi. Lux, zic eu. :dx :mrgreen: :lol:
noir
Master
Master

Postby Bunny the Lifeguard » Mon Nov 23, 2009 1:18 pm

unde mai pui ca e si cald de revelion :lol:
.

Bunny the Lifeguard
Master
Master

Postby WebWanderer » Mon Nov 23, 2009 4:01 pm

noire wrote:Australia e cea mai tare. Nu-i nici dracu pe continentul ala imens. Cum crezi c-au ajuns sa fie asa de buni in MotoGP? vezi Casey Stoner, Chris Vermeulen, Mick Doohan, Wayne Gardner.
Tu esti pasionat de istorie, da' Stoner nu mai e Doohan, iar regii sunt din Italia ;)
Iar Vermeulen e australian cum o sa fii si tu daca emigrezi :D
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby noir » Mon Nov 23, 2009 4:40 pm

E australian, mai. Chris was born in Brisbane and his family live in Yandina on the Sunshine Coast north of Brisbane in Australia (http://www.chrisvermeulen.com/ChrisBio-12/) . E mai australian decit mine si daca as emigra pentru ca a copilarit acolo si acolo a invatat sa se dea cu flasneta. :D

or fi regii din Italia, nu contest, ca doar imi place de ei, dar ce am vrut sa spun este ca australienii au fost intotdeauna foarte buni (nu cei mai buni) in motorsports, si e cit se poate de clar ca-s asa de buni pentru ca au avut si au unde sa se dea. Italienii la fel. Au zeci de circuite, o gramada de autostrazi iar pentru ei motociclismul este mai mult decit o cultura. Este mai popular decit este ciorba de burta (sau cartoful) la noi. :lol: Noi, la ce sufletu` sa fim buni? Ca nu e nimic amenajat de doamne ajuta pentru un sport serios. Suntem buni la local kombat :mrgreen:
noir
Master
Master

Postby el_che » Mon Nov 23, 2009 5:16 pm

Italienii sunt regii, pentru ca raman in viata doar cei mai buni. Autostrazile si strazile din Roma sunt cel mai bun mijloc de selectie naturala. Si sportiva. Motociclistii italieni sunt nebuni. Si doar cei mai buni ajung sa implineasca 20 de ani. :lol:
el_che
Master
Master

Postby Michigan » Tue Nov 24, 2009 3:46 pm

in turul 2 nu-l votez sigur pe basescu, dar nici astalalt nu mi-e simpatic. asa ca, nu stiu ce voi face pana in cele din urma. :think: cred ca optiunile sunt: ori ma duc si il votez pe rarait, ori nu votez deloc.
God shaves the queen!
Michigan
Expert
Expert

Postby Aristita » Sun Nov 29, 2009 5:02 am

Votati-l pe base, am pus pariu ca iese el si castig o praji daca e :lol:
There is fiction in the space between you and me.
Aristita
Master
Master

Postby sasha_eu » Sun Nov 29, 2009 9:44 am

A spacecake ? :mrgreen:
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby Aristita » Sun Nov 29, 2009 12:22 pm

Asa am zis si eu, dar cica n-as fi tinut minte daca l-am primit sau nu :P
There is fiction in the space between you and me.
Aristita
Master
Master

Postby WebWanderer » Mon Nov 30, 2009 12:05 pm

Pai cu el si votez ;). Cu sau fara spacecake-ul tau.
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Return to Politica, economica, social