Wortersee

Peisaje sau figuri interesante. Fara chat, ca se sterge.

Wortersee

Postby Bonnie » Fri Aug 29, 2008 3:34 pm

Aici ne-am oprit la dus (nu, nu ne-am intalnit nici cu Web nici cu Ari :lol: )

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Asta a fost la dus, fiindca la intoarcere prin Austria am prins o vreme demna de luna August. :lol: :lol:
Dupa o ploaie cu gheato-zapada a scazut temperatura la 13 grade si cam totul era alb in jur.
Cand a stat ploaia MdeB a deschis geamul lui sa inspiram aerul curat si proaspat de munte :lol: dar tiristii de pe partea cealalta gasisera ca-i fun sa treaca aproape de linia de mijloc, unde apa era mai mare, sa ude tot ce era dincolo. Deh, se distrau si ei. :lol: :lol:
Asa ca am incasat un jet de apa cu gheata de MdeB a inchis rapid geamul. Dar a deschis trapa. :lol: :lol:
Dupa ce am vazut noi ca se-ncrunta de inca o furtuna ne-am oprit repejor in primul orasel pe dreapta St. Florian. Nu ca l-am fi ales, dar asta era primul care s-a aratat. :lol:
Ne-am cazat si a inceput furtuna. Rar am vazut asa ceva. Fulgera la fiecare secunda si curgea apa nu in picaturi, ci in suvoaie.
Cum ne uitam noi linistiti pe geam a inceput sa urle sirena din oras.
Nu stiu daca ati auzit vreodata cum suna o sirena din aceea de alarma, dar te cam trec fiorii.
MdeB s-a dus la receptie sa vada despre ce-i vorba si a aflat ca suna fiindca-i pericol de apa mare in oras.
Ne-am zis ca am ales la fix orasul. :lol: :lol:
Asa ca MdeB s-a gandit sa mute masina un pic mai sus, fiindca era cam intr-o vale parcata.
Dupa mai mult de o juma' de ora a venit cam ud :lol: si mi-a zis "guess what? Am uitat trapa deschisa" :lol: :lol:
Nu va pot spune cat era apa in masina :lol: am avut multe zile scaunele ude (cu toata incalzirea lor, degeaba) Am mers cu pungi de plastic pe scaune. :lol: :lol:
Pe langa bord toate pluteau, la picioare era de vreo 10 cm. :lol: :lol:

Sa va pun si niste poze cu ploaia pe autostrada, aia dinainte de furtuna, cape urma n-am mai pozat. :lol:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby sasha_eu » Fri Aug 29, 2008 7:19 pm

Dupa mai mult de o juma' de ora a venit cam ud si mi-a zis "guess what? Am uitat trapa deschisa"

:lol: :lol: :lol:

dueci, Bonnie, apa este un simbol al belsugului, puteati s-o stocati s-o vindeti celor din Africa :lol:
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby Black Witch » Sun Sep 14, 2008 10:23 pm

Dupa mai mult de o juma' de ora a venit cam ud si mi-a zis "guess what? Am uitat trapa deschisa"

:lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol:
Acum intreb si eu la care din masini?
Una peste alta am avut o experienta minora. Am uitat geamul din dreapta deschis si am gasit scaunul fleasca. Mi-a luat o zi intreaga sa-l usuc. Initial am abosorbit apa cu servetele apoi am tinut scaunul incalzit.
Asta mi s-a parut cumplita dar ... sunteti campioni!
Black Witch
vrajitoare

Postby Bonnie » Mon Sep 15, 2008 10:57 am

Black Witch wrote:

:lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol:
Acum intreb si eu la care din masini?

Pai la Commander ca la a mea n-am trapa. :lol: :lol:
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Return to Poze de vacanta