HAi sa facem praf niste reclame stupide !

Discutii libere

HAi sa facem praf niste reclame stupide !

Postby Milorad de Bouteille » Thu Oct 25, 2007 9:16 pm

Cred ca Bonnie a fost prima care a adus vorba despre idiotenia unor reclame care ne agreseaza zilnic si asta suprapusa peste aversiunea mea pentru sau impotriva prostiei, m-a determinat desigur, ca sa spun asa, sa deschid acest topic, cu permisiunea voastra desigur, sau fara, dupa preferinte 8)

Deci, pe o banca in statia de autobuz, el stranuta, ea se uita, el se vaita, ea pricepe, el nu crede, ea insista si precizeaza ca ia coldrex :arrow:

Trece autobuzul :!:

Pe aceeasi banca, el prospera sanatos, alta stranuta disgratios ( se uita in batista sa vada daca nu i-a sarit un plaman probabil, nu stim inca), ea se scuza, el pricepe, ea refuza si nu crede, el decat zambeste ( deci el nu-i spune si amaratei aleia gata sa moara ca a consumat coldrex la indicatia aleilalte de dinainte de trecerea autobuzului ) Nashpa reclama :twisted:
Care sa fie oare mesajul subliminal? :?: :?
Excesul de zahar, sare si unsuare dauneaza grav tuturor
(Seniorul Milorad de Bouteille)
Image Image
Milorad de Bouteille
Senior de Butoiesti
Senior de Butoiesti

Postby Coral » Fri Oct 26, 2007 12:08 am

Ok urasc reclama aia cu vacutza Paula de la Dr.Oetker :evil: ma calca pe nerviiii :cry: versurile alea nu au nici o nima si la sfarsit mai si zice "acum cu ochelari" :?
* Life can only be understood backwards, but it must be lived forwards.
(Soren Kierkegaard)
Image
Coral
Expert
Expert

Postby pitika » Fri Oct 26, 2007 10:58 am

Vom vorbi de reclame şi alte chestii tâmpe ce la teveu în faţă pot să ni se-ntâmple.In prima scenă-un mândru, un chipeş indigen, aluneca pe stradă ca Moş Crăciun sub ren. O domnişoară blondă-l scoală cu portiera ( o blondă din aceea ce fără nici un mas ţi-ar pune jartiera la gât, de-ţi picură din nas). Chipeşul nostru fante se clatină în mers şi de dureri se strâmbă din ce în ce mai des, se contorsionează şi se schimonoseşte ca după rea fiertură sau la dentist sub cleşte. Acuma să vezi fază. Cică mergea spre-o tipă care le avea cu voodoo (putea să- fi fost soaţă, da’ nu-i arată nudu’). Şi tipa cu-o păpuşă îl chinuia pe fante cum chinuie nepotul politic, o mătuşă. Ba-i îndoia piciorul, ba îi forţa o mână până ajungea sărmanul să meargă într-o rână.El se-apăra de toate frcându-se mai des cu-un soi de alifie cam, cam cum freci un ness. Şi gelul ăsta magic de toate-l proteja, îi da puteri sporite, spre ea înainta. Gelului acela îi zice Ketonal şi rima cea mai dreaptă este de “gel anal”. Că tot gândind acuma la aerele ei eu cred ca tipu acela o sa devină gay.

Apoi să vezi la pensii.Cică-i posibil chiar ca eul tău de mâine să-ţi facă astăzi dar. Să vină să-ţi arate ce scaun cu rotile o să posezi tu mâine chiar fără să ai pile. Şi ce baston din aur va ţine vârsta ta în vremea aceea-n care nu te va ţine ea. Ce cadru ai să-ţi cumperi şi cum ai s-o zbugheşti când tu vrei vrea prin lume să mai călătoreşti. Că boala ta e scumpă, alta nici n-o să ai şi o s-o provoci plimăbând-o prin lumea-n care stai. Efectele intrării legii în vigoare se pare că-n viitoruri a cam creat stupoare. Se înmulţesc clienţii ce se trezesc la uşi cu tot felul de babe, bunici şi chiar mătuşi. Şi toţi îşi dau suflarea în prag la dumnealor zicând că bătrâneţea le fu ceva uşor. Că pensia aleasă, nu se putea mai bună că şi-au permis cu ea să meargă şi pe lună. Doar eul meu se pare că nu-şi găsi trusou că mi-a trimis prin una, misivă: “eşti un bou”. Eu cred că Răduleasca îmbătrâneşte-n clip ca să ne-accentueze complexul lui Oedip. Discursul ei nu-i fin, dar clipul pare mâna surprizânei Marin. Parcă şi văd momentul când în emisiune cu vocea cea mai snoabă, zâna Marin îi spune: Surpriză Mihaela! Acuma chiar eşti babă. Şi vei rămâne aşa. Că am vorbit cu Ţiri, o pensie să-ţi dea.

...unul dintre cele mai faine blog-uri ever :))
Image
„Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri... pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine“
pitika
Master
Master

Postby pitika » Mon Nov 05, 2007 2:45 pm

o reclama de loc tampita! :))
http://www.youtube.com/watch?v=TnzFRV1LwIo
Image
„Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri... pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine“
pitika
Master
Master

Postby Bonnie » Mon Nov 05, 2007 3:14 pm

Mie reclama asta-mi place de mor. Nu stiu cat e de inteligent facuta, n-am nicio treaba cu Raiffeisen, dar cei doi sunt absolut adorabili. :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=XA98Sv7P564
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby WebWanderer » Mon Nov 05, 2007 3:26 pm

Daca miniWeb ar putea posta ar zice ca-i place asta
http://www.youtube.com/watch?v=byRM5IxeGz0
desi nu stie el exact ce fac gandaceii acolo ;)
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby Bonnie » Mon Nov 05, 2007 3:33 pm

Nebunaticule, recunoaste ca-ti place tie, nu da vina pe copil. Si nu sunt gandacei. :lol: :lol:
Daca te-aude Garga .....Image
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby WebWanderer » Mon Nov 05, 2007 3:34 pm

Bonnie wrote:Nebunaticule, recunoaste ca-ti place tie, nu da vina pe copil. Si nu sunt gandacei. :lol: :lol:
Daca te-aude Garga .....Image

Daca miniWeb zice ca-s gandacei, aia sunt, nashico :P. And, by the way, Garga ... who? :twisted:
"Perseverance does not equal worthiness. Next time you want to get my attention, wear something fun. Low-riding jeans are hot." - House
WebWanderer
Master
Master

Postby Bonnie » Mon Nov 05, 2007 3:38 pm

Bine, bine, daca-mi da un racoricios, gandacei sunt. :lol: :lol:
Garga sunt gandaceii aia din reclama. :lol: :lol:
Chiar ce-o mai face Garga?
Dar Sachil? :roll:
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby el_che » Mon Nov 05, 2007 3:39 pm

Bonnie wrote:Daca te-aude Garga .....Image

Poate d-aia a si scris ... :twisted:
el_che
Master
Master

Postby Bonnie » Mon Nov 05, 2007 3:40 pm

Oricum, nu-s multe care sa-mi placa asa cum mi-a placut asta. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=lqMm9flOFj0&NR=1
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby WebWanderer » Mon Nov 05, 2007 3:52 pm

Bonnie wrote:Oricum, nu-s multe care sa-mi placa asa cum mi-a placut asta. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=lqMm9flOFj0&NR=1
Asta e si va ramane "laser, soro" ;)
WebWanderer
Master
Master

Postby WebWanderer » Mon Nov 05, 2007 4:30 pm

Cuscre, asa o sa fim noi peste fo' ... 25 da ani? ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ChMhJ1aG8FI

Ai tu bani de trei plajmi?
WebWanderer
Master
Master

Postby pitika » Mon Nov 05, 2007 4:43 pm

crezi ca va mai exista Altex peste 25 de ani ? optimistule :lol:
Image
pitika
Master
Master

Postby Bonnie » Mon Nov 05, 2007 4:44 pm

Da' ce bine va tineti! :lol: :lol: :twisted:
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby pitika » Wed Nov 07, 2007 11:59 am

tot din seria reclamelor care imi plac:
coca cola
si un spoof
Image
pitika
Master
Master

Postby Aristita » Wed Nov 07, 2007 1:17 pm

There is fiction in the space between you and me.
Aristita
Master
Master

Postby pitika » Wed Nov 07, 2007 1:20 pm

de acord! e pe locul I si in clasamentul meu
Image
pitika
Master
Master

Postby sasha_eu » Wed Nov 07, 2007 11:16 pm

coca-cola bad, coca-cola ivil :mrgreen:
Image

I'm not a rebel, I'm just unstable
sasha_eu
zana padurilor

Postby Coral » Thu Nov 08, 2007 8:29 am

* Life can only be understood backwards, but it must be lived forwards.
(Soren Kierkegaard)
Image
Coral
Expert
Expert

Postby Bonnie » Sun Nov 18, 2007 8:04 pm

Cat mai reuseste Teo sa se faca de ras? Cum a acceptat reclama aceea la Danone?
Daca n-avea bani si-i trebuia reclama, putea macar sa-si impuna punctul de vedere si sa nu accepte sa fie atat de penibila. :evil:
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby Mica » Mon Nov 19, 2007 1:58 pm

Eu as trimite SMS la Orange la concurs, dar ma intreb ce o sa fac eu cu o masina pe zi. :lol:
Mica
Master
Master

Postby Bonnie » Mon Nov 19, 2007 2:01 pm

Faci o parcare. :twisted:

Image
Bonnie
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada

Postby pitika » Mon Nov 19, 2007 2:52 pm

ma dispera o reclama pe care nu o vad, ci o aud, zilnic, pe diverse posturi de radio - deh, asa-mi trebuie! :lol:
cred ca e la unicredit si cred ca e cu niste pitici - btw, nu stiu de ce toti copywriterii astia au impresia ca piticii vorbesc peltic, sunt sasaiti si raraiti cat cuprinde...
deci e o reclama cu pitici peltici, care spun ceva despre ''perioada de gratie'' la nu-stiu-ce-imprumut. Si piticul respectiv, in timp ce ne povesteste noua, are o revelatie si descopera ce frumos pelticeste el cuvantul ''gratie'' - pe care simte nevoia sa il repete, cantat, de cateva ori la finalul reclamei. Ei bine, asta e momentul in care imi vine sa dau ca aparatul radio de pamant :lol:
Prin urmare, sotul din dotare imi precizeaza, in fiecare dimineata, ca sunt o masochista 8)
Image
pitika
Master
Master

Postby el_che » Mon Nov 19, 2007 3:47 pm

Tot e bine ca stie si sotul ... :twisted: :lol: :lol:
el_che
Master
Master

Next

Return to Public